Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عبور موج مهاجران از مجارستان برای رسیدن به اروپای مرکزی

عبور موج مهاجران از مجارستان برای رسیدن به اروپای مرکزی
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیاست دولت مجارستان در قبال ورود مهاجران، جلوگیری از ورود آنها به این کشور است. مجارستان سیم های خاردار را در مرز این کشور با صربستان نصب کرده است تا

آگهی

سیاست دولت مجارستان در قبال ورود مهاجران، جلوگیری از ورود آنها به این کشور است. مجارستان سیم های خاردار را در مرز این کشور با صربستان نصب کرده است تا از ورود مهاجران به درون کشور جلوگیری کند.

قرار است تا روز دوشنبه ساخت مسیر ۱۷۵ کیلومتری از سیم های خاردار پایان پذیرد. سیم هایی خاردار با ارتفاع بیشتر نیز تا پایان ماه نوامبر نصب می شوند.

با این حال اینگونه اقدامات تاکنون نتوانسته از ورود مهاجران به مجارستان جلوگیری کند. آنها از مکانهایی که ارتش مجارستان نتوانسته در آنجا سیم خاردار نصب کند عبور می کنند و وارد خاک این کشور می شوند. یکی از این مکانها مسیرهای راه آهن است.

یک مهاجر جوان اهل افغانستان درباره دلیل مهاجرت خود می گوید: «پدر من به شکلی بیرحمانه در افغانستان کشته شد زیرا در آنجا به شما توجهی نمی شود. آنها به بشریت احترام نمی گذارند. یکدیگر را بر سر هیچ می کشند. اگر کمی ثروتمند باشید آنها شما را به خاطر ثروتتان می کشند. بر سر هیچ دشمن شما می شوند. در واقع ارزشی برای بشریت قائل نیستند.»

پلیس اما اغلب پس از ورود مهاجران انتظار آنها را می کشد و آنها را جمع آوری می کند. فرایند انجام ثبت نام مهاجران می تواند بسیار طولانی باشد به ویژه هنگامی که رکورد پناهجویان از نظر تعداد شکسته شده است. به همین دلیل روز چهارشنبه گذشته پلیس مجارستان برای متفرق کردن ۲۰۰ مهاجر که صبرشان به سر آمده بود، به گاز اشک آور متوسل شد. پلیس مجارستان تصمیم گرفته است ۲۱۰۰ مامور پلیس بیشتر را راهی مرزهای این کشور کند.

مارتا پارداوی، رئیس کمیته هلسینکی مجارستان که یک سازمان حقوق بشری است، می گوید: «اگر داوطلبانی برای کمک به مردم با حداقل غذا و نوشیدنی و اطلاع رسانی نبودند فکر کنم که بیشتر پناهجویان نشانه ای در اختیار نداشتند تا بدانند باید کجا بروند و انتظار چه چیزی را باید داشته باشند و چه اتفاقی در پیش رویشان است.»

تا پایان ماه ژوئیه حدود ۶۷ هزار پناهجو درخواست پناهندگی در مجارستان کرده اند. حدود ۴۳ هزار نفر از این تعداد حتی منتظر تصمیم گیری در مورد درخواستشان نمی شوند و کشور را به شکل غیرقانونی پیش از اعلام تصمیم مقامات ترک می کنند. از میان افراد باقی مانده تنها با درخواست پناهندگی چند صد نفر در مجارستان موافقت می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پناهجویان منتظر در مرز مجارستان برای ورود به قاره سبز

همراهی خبرنگار یورونیوز با پناهجویان در مرز مقدونیه و صربستان

سازمان ملل: هشتاد درصد از پناهجویان مرز مقدونیه و صربستان از سوریه می آیند