برای مقابله با مهاجرتهای غیرقانونی محوطه تونل مانش حصار کشی می شود

برای مقابله با مهاجرتهای غیرقانونی محوطه تونل مانش حصار کشی می شود
نگارش از Euronews

محوطه تونل مانش در کاله واقع در شمال فرانسه برای دومین شب پیاپی شاهد تلاش بی وقفه صدها پناهجویی بود که در سودای رسیدن بریتانیا هستند. در این تلاش که

محوطه تونل مانش در کاله واقع در شمال فرانسه برای دومین شب پیاپی شاهد تلاش بی وقفه صدها پناهجویی بود که در سودای رسیدن بریتانیا هستند.

در این تلاش که در یک ماه و نیم گذشته بی سابقه توصیف شده یک مهاجر بداقبال سودانی تبار در برخورد با یک کامیون جان باخت.

در پی این رخداد، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که در حال دیدار از سنگاپور است از الزام دولتش در انجام هر اقدامی برای مقابله با این بحران خبر داد و گفت: «ما با فرانسه روی این موضوع کارمی کنیم. وزیران کشور بریتانیا و فرانسه روز گذشته با یکدیگر دیدار داشته اند. ما بودجه ای برای حصارکشی در اطراف کاله اختصاص داده ایم. محوطه ورودی تونل را در منطقه کوکول [در فرانسه] حصار می کشیم. هر آنچه بتوانیم برای این منظور انجام می دهد.»

بر این اساس هفت میلیون پوند صرف حصار کشی در محوطه تونل مانش می شود تا مانع از ورود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ مهاجر سرگردان در کاله به بریتانیا شود.

فرانسه و بریتانیا حدود یک ماه پیش اعلام کرده بودند که اقدامات بازدارنده برای مقابله با مهاجرتهای غیرقانونی در بندر کاله را شدت می بخشند.

تعقیب و گریز میان پلیس و پناهجویان بلاتکلیف داستان هر روزه ای است که در بندرکاله اتفاق می افتد. پناهجویان برای رسیدن به سودایشان خود را به هر آب و آتشی می زنند و ماموران پلیس نیز با کنترل شدید کامیونها مانع از سوار شدن آنها می شوند.

مطالب مرتبط