فرانسه و بریتانیا مقابله با مهاجرتهای غیرقانونی در بندر کاله را شدت می بخشند

فرانسه و بریتانیا مقابله با مهاجرتهای غیرقانونی در بندر کاله را شدت می بخشند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از اعتصاب هفته گذشته در بندر کاله در شمال فرانسه، رفت و آمد کامیونها به حالت عادی بازگشته است. پناهجویان همچنان در تلاش اند تا با این کامیونها خود

آگهی

پس از اعتصاب هفته گذشته در بندر کاله در شمال فرانسه، رفت و آمد کامیونها به حالت عادی بازگشته است.

پناهجویان همچنان در تلاش اند تا با این کامیونها خود را به انگلستان برسانند. ماموران پلیس نیز با کنترل شدید کامیون ها مانع از جابجایی پناهجویان می شوند. بازی میان پلیس و پناهجویان داستان هر روزه ای است که اینجا اتفاق می افتد.

در همین حال فرانسه و بریتانیا گفته اند که اقدامات بازدارنده برای مقابله با مهاجرتهای غیرقانونی در بندر کاله را شدت می بخشند.

ترزا مای، وزیر کشور بریتانیا در دیداری که روز پنجشنبه از پاریس داشت گفت: «امروز توافق کردیم که در همکاری با دولت فرانسه برای بازگرداندن این مهاجران به آفریقا تلاش بیشتری کنیم. به این ترتیب آنهایی که این سفر را آغاز می کنند باید بدانند که در اروپا نمی توانند جایی برای اسکان بیابند.»

در اردوگاههای موقت بندر کاله، پزشکان به پناهجویانی که دچار ناراحتی های جسمی، روحی و روانی هستند رسیدگی می کنند؛ پناهجویانی که سودای رسیدن به خاک بریتانیا را دارند اما از راه مانده اند و جز حسرت چیزی عایدشان نشده است.

دکتر آن کامل، پزشک یکی از این اردوگاه ها گفت: «در میان کسانی که در تلاش اند خود را به انگلستان برسانند بسیاری متحمل ضربه های روحی و روانی شده اند. این ضربه ها بیشتر ناشی از این واقعیت است که آنها هر روز فکر می کنند که روز بعد از انگلستان سر درمی آورند حال آنکه ما دوباره آنها را می بینیم.»

نهادهای خیریه فرانسوی درحالی که تلاش می کنند تا مایحتاج اولیه پناهجویان را تامین کنند خواستار توجه بیشتر دولت به آنها هستند.

در حال حاضر نزدیک به سه هزار پناهجو در بندر کاله بلاتکلیف اند و برای رسیدن به آنسوی آبها لحظه شماری می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجاوز جنسی به زنان در خیابان‌ها و اماکن عمومی؛ ۶۷ شکایت طی هشت ماه در پاریس ثبت شد

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

نماینده چپ‌های پوپولیست: برخورد پلیسی با لباس زنان چه در ایران و چه در فرانسه محکوم است