Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گفتگوهای هسته ای وارد هجدهمین روز شد

گفتگوهای هسته ای وارد هجدهمین روز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هفدهمین روز از دور اخیر مذاکرات هسته ای در وین، پایتخت اتریش نیز بدون رسیدن به نتیجه ای قابل انتشار پایان یافت. گفتگوها تا ساعات اولیه روز سه شنبه

آگهی

هفدهمین روز از دور اخیر مذاکرات هسته ای در وین، پایتخت اتریش نیز بدون رسیدن به نتیجه ای قابل انتشار پایان یافت. گفتگوها تا ساعات اولیه روز سه شنبه ادامه داشت و سرانجام خستگی، مذاکره کنندگان را بتدریج مجبور به ترک سالن مذاکرات کرد.

در پایان روز دوشنبه، وزرای خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشست مشترکی را برگزار کردند.

گفتگو میان معاونان وزرا همچنان ادامه دارد و بنا بر گزارشها، قرار است روز سه شنبه در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه به وقت اتریش نشست نهایی نمایندگان ایران و گروه ۵+۱ برگزار شود و سپس محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانسی خبری، بیانیه مشترکی را قرائت کنند.

ریحانه مظاهری خبرنگار یورونیوز از وین می گوید: «پس از هفده روز مذاکرات نفس گیر هنوز مشخص نیست که نتیجه چه خواهد بود توافق، تمدید دوباره و یا شکست مذاکرات؟ مذاکره کنندگان می گویند تمامی شرایط برای دستیابی به یک توافق جامعه و نهایی آماده و مهیاست اما گویا برداشتن آخرین گام سیاسی چندان آسان به نظر نمی رسد. تحلیلگران می گویند چانه زنی ها بر روی قطعنامه جدید شورای امنیت ادامه دارد قطعنامه ای که قرار است جانشین تمامی قطعنامه های پیشین این شورا شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو: اگر اسرائیل نبود ایران اکنون بمب اتمی داشت

«روسیه گاز می‌دهد و پول خون جنگ اوکراین را می‌ستاند»؛ اتریش نماینده اتحادیه اروپا را احضار کرد

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟