نتانیاهو: اگر اسرائیل نبود ایران اکنون بمب اتمی داشت

نتانیاهو: اگر اسرائیل نبود ایران اکنون بمب اتمی داشت
نگارش از Euronews

گروهای تندرو در ایران و آمریکا تمایل چندانی به تحقق توافق جامع هسته ای و پایان مناقشه هسته ای ایران ندارند. اما سرسخت ترین مخالف توافق هسته ای با

گروهای تندرو در ایران و آمریکا تمایل چندانی به تحقق توافق جامع هسته ای و پایان مناقشه هسته ای ایران ندارند. اما سرسخت ترین مخالف توافق هسته ای با ایران نه آمریکا و دیگر قدرت های جهانی، که اسرائیل است.

نخست وزیر اسرائیل اخیرا در توییتی به زبان فارسی نوشت: «با ادامه ی نمایش سازشپذیری [سازش پذیری] با ایران راه رسیدن ایران به بمب اتمی هموار شده و میلیاردها دلار برای تروریسم و تهاجم در اختیار ایشان [ایران] قرار می گیرد»

بنیامین نتانیاهو همچنین گفت:«ما نمی توانیم مانع توافقی شویم که قدرتهای جهانی به هر قیمتی که شده در پی امضای آن هستند. ما به نوبه خود مانع دستیابی ایران به تسلیحات اتمی شده ایم. اگر تلاشهای سالیان متمادی ما نبود ایران خیلی وقت پیش به بمب اتمی دست یافته بود. ما متعهدیم تا از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی جلوگیری کنیم و این امروز بیش از هر زمان دیگر صادق است.»

آخرین سالی که آقای نتانیاهو برای باری دیگر پیش بینی کرد که ایران تا بهار سال بعد از آن به بمب اتم دست می یابد حدود سه سال پیش در سپتامبر سال ۲۰۱۲ میلادی و در سازمان ملل متحد بود.

مطالب مرتبط