کنفرانس بین المللی لیون و بررسی اثرات شهرنشینی بر اب و هوا

کنفرانس بین المللی لیون و بررسی اثرات شهرنشینی بر اب و هوا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هشتصد نفر از نمایندگان شهرها، استان ها، شرکت ها و سازمان های غیردولتی و سندیکاها از سراسر دنیا، از روز اول ژوئیه در شهر لیون در فرانسه گردهم آمده اند

آگهی

هشتصد نفر از نمایندگان شهرها، استان ها، شرکت ها و سازمان های غیردولتی و سندیکاها از سراسر دنیا، از روز اول ژوئیه در شهر لیون در فرانسه گردهم آمده اند تا در نشستی مقدماتی به اثرات شهرسازی و توسعه بر مشکلات اب و هوا و گرمایش زمین بپردازند.

سامانتا اسمیت، رییس گروه آب و هوا و انرژی صندوق جهانی طبیعت می گوید: “این، یکی از گرمترین سالهاست. هزاران نفر در هند و پاکستان در اثر گرمای فوق العاده امسال مرده اند. با این تفاصیل نمی توانم بگویم خوش بین هستم.”

آن هیدالگو، شهردار پاریس از انقلابی ضروری صحبت می کند و می گوید: “صحبت از انجام یک انقلاب صلح آمیز برای یک گذار زیست محیطی است که به کشورهای ثروتمند و درحال توسعه نشان بدهد درمورد مدیریت منابع خود هشیار باشند و آنها را باز تولید کنند.”

کنفرانس لیون زمینه ای عینی برای بررسی به دست دانشمندانی می دهد که هفته اینده در پاریس جمع می شوند.

فابین فارژ، خبرنگار یورونیوز از لیون چنین گزارش می دهد: “پنج ماه مانده به کنفرانس بزرگ آب و هوا در پاریس، همه چیز شتاب یافته، پس از نشست لیون با شرکت نمایندگان شهرها و ایالات، نزدیک به دو هزار دانشمند از سراسر دنیا هفته آینده در پاریس جمع می شوند تا درباره گرمایش هوا صحبت کنند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساخت پنج جزیره جدید در هلند برای حفظ تنوع زیستی

لیون میزبان نشست بین المللی آب و هوا

برگزاری نمایشگاه هنرمندان نقاش و عکاس ایرانی در شهر لیون فرانسه