لیون میزبان نشست بین المللی آب و هوا

لیون میزبان نشست بین المللی آب و هوا
نگارش از Euronews

لیون فرانسه میزبان نشستی بین المللی درباره گرم شدن زمین و بحرانهای زیست محیطی است. قرار است در این نشست تصمیمهای مهمی درباره مبارزه با گرم شدن زمین و

لیون فرانسه میزبان نشستی بین المللی درباره گرم شدن زمین و بحرانهای زیست محیطی است. قرار است در این نشست تصمیمهای مهمی درباره مبارزه با گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوایی اتخاذ شود.

همزمانی این نشست با گرمای غیر طبیعی لیون بهانه ای است برای بسیاری از فعالان محیط زیست تا راحتتر بتوانند ۴۰۰ مقام دولتی که از سراسر جهان در این نشست شرکت کرده اند را برای مبارزه با گرم شدن زمین قانع کنند.

یانوس پاستور، نماینده سازمان ملل در این نشست می گوید: “این نشست اهمیت زیادی دارد. در شهرهای بزرگ اتفاقات زیادی می افتد که می توانند نمونه خوبی برای مبارزه با گرم شدن زمین باشند. دولتها باید به توافق برسند.

این شهرهای بزرگ هستند که تولید کننده اصلی دی اکسید کربن در کره خاکی هستند و راه حل باید از همین شهرها آغاز شود.”

فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه نیز در این نشست حاضر خواهد شد تا درباره برنامه های دولت فرانسه برای مبارزه با گرم شدن زمین صحبت کند.

فابین فارژ، خبرنگار یورونیوز که در این نشست شرکت کرده است، می گوید: “نشست مهم آب و هوا در لیون، شش ماه مانده به نشست مهم پاریس برگزار می شود. شاید این نشست مقدمه ای برای نشست مهم پاریس باشد. کارگاههای بسیاری در این نشست برگزار می شود تا کارشناسان بطور مشخص بر سر راه حل های مبارزه با گرم شدن زمین گفتگو کنند.”

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

گرمایش و تغییرات آب و هوایی