متهمان «شورش استادیوم پورت سعید» دوباره محاکمه می شوند

متهمان «شورش استادیوم پورت سعید» دوباره محاکمه می شوند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با رای دادگاه جنایی پورت سعید، ۷۳ نفر از متهمان شورش سه سال پیش در ورزشگاه این شهر مصر، مجددا محاکمه خواهند شد.

آگهی

دادگاه جنایی پورت سعید که ۳۰ مه در قاهره برپا شد، تصمیم گرفت ۷۳ تن از متهمان فاجعه موسوم به «شورش استادیوم پورت سعید» را مجددا محاکمه کند.

در جریان این درگیری در تاریخ یکم فوریه سال ۲۰۱۲، دست کم ۷۲ نفر جان خود را از دست دادند. پیش از این دادگاهی ۲۱ تن از متهمان این حادثه را به اعدام محکوم کرده بود. خانواده کشته شدگان بیرون دادگاه در اعتراض به تصمیم تجدید نظر در این رای، تجمع کردند.

یکی از اعصای خانواده کشته شدگان می گوید: «به ما اهمیتی نمی دهند چون از وزارت کشور می ترسند. متهمان هم پشت میله ها حرکات تحریک آمیز می کنند و تی شرت هایی با شعار تیم پورت سعید می پوشند. دادگاه امروز برای برقراری عدالت برپا شده، اما آیا چنین شد؟ گناه کسانی که کشته شدند چه بوده است؟»

هواداران تیم فوتبال المصری، پس از شکست خانگی ۳-۱ برابر الاهلی قاهره، به سکوی تماشاگران حریف حمله ور شدند و فاجعه ای مرگبار و بی سابقه را در تاریخ فوتبال مصر رقم زدند.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره، می گوید: «تصمیم امروز همچنان پرونده را باز نگه می دارد، در حالی که آن کشتار در حافظه مردم مصر حک شده است و خانواده قربانیان و متهمان همچنان در انتظار یافتن راه چاره ای هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

لیونل مسی هشتمین توپ طلا را از آن خود کرد؛ توپ طلای زنان هم به آیتانا بونماتی اسپانیایی رسید

یهودیان مخالف حملات اسرائیل به غزه در کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید