Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشایی سوپر مارکت یهودیان در پاریس، دو ماه پس از حمله اسلامگرایان تندرو

بازگشایی سوپر مارکت یهودیان در پاریس، دو ماه پس از حمله اسلامگرایان تندرو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سوپر مارکت یهودی کشر، که از هشتم ژانویه به دلیل حمله و گروگانگیری آمدی کولیبالی، یک اسلامگرای تندرو تعطیل شده بود، سرانجام پس از دو ماه تعطیلی

آگهی

سوپر مارکت یهودی کشر، که از هشتم ژانویه به دلیل حمله و گروگانگیری آمدی کولیبالی، یک اسلامگرای تندرو تعطیل شده بود، سرانجام پس از دو ماه تعطیلی بازگشایی شد.

حادثه حمله به این فروشگاه منجر به مرگ چهار یهودی و همچنین شخص گروگانگیر شد.

کارکنان اصلی کشر که در زمان حمله مشغول کار بودند، به دلیل شوک حاصل از این حادثه، برای کسب بهبودی کامل، همچنان در مرخصی بسر می برند، به همین دلیل این فروشگاه با کادری جدید آغاز به کار کرده است.

یکی از مشتریان می گوید: «من در زمان حمله اینجا بودم و داشتم سوار ماشینم می شدم. کولیبالی درست روبروی من بود. من به خانه برگشتم و ۴۵ دقیقه بعد هنگامیکه تلویزیون تماشا می کردم، فهمیدم چه اتفاقی افتاده است. امروز دوباره به اینجا آمدم زیرا بازگشایی این مکان و حفظ نام آن، کار مهمی بود.»

یکی دیگر از مشتریان نیز می گوید: «امروز یک روز نمادین است و راهی است برای فرستادن این پیام به افرادی که دست به چنین اقدامی زدند و یا افرادی که می خواهند کارهایی مشابه انجام دهند، اینکه آنها پیروز نخواهند شد.»

برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه نیز به همراه یکی از مالکان سوپر مارکت در روز بازگشایی، به این محل آمدند. مدیر این فروشگاه، پس از حمله به اسرائیل نقل مکان کرده است.

لوران میمون، از مالکان فروشگاه در جمع خبرنگاران گفت: «شب گذشته، در فروشگاه فقط به قربانیان فکر می کردیم. فکر کردن به آنها موتور حرکت ما برای بازگشایی این مکان بود و به ما انرژی می داد. ما مشتاق بازگشایی بودیم و به بازسازی آن چیزی پرداختیم که قادر به ساختنش بودیم.»

وزیر کشور فرانسه همچنین به بازدید از سردخانه فروشگاه پرداخت، یعنی جایی که در زمان حمله، بسیاری از مشتریان به کمک یکی از کارکنان غیر یهودی فروشگاه برای ساعتها در آنجا پنهان شده بودند.

در پایان این بازدید، وزیر کشور فرانسه به خرید از فروشگاه پرداخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

امدادرسانی با هلی‌کوپتر در مناطق سیل‌زده برزیل؛ دست‌کم ۷۵ تن کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مفقود شدند