حضور بی سابقه فرانسوی ها در راهپیمایی همبستگی

حضور بی سابقه فرانسوی ها در راهپیمایی همبستگی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران و مقامات بلند پایه نزدیک به شصت کشور روز یکشنبه در کنار فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه با شرکت در راهپیمایی همبستگی در پاریس به قربانیان

آگهی

رهبران و مقامات بلند پایه نزدیک به شصت کشور روز یکشنبه در کنار فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه با شرکت در راهپیمایی همبستگی در پاریس به قربانیان حوادث اخیر این کشور ادای احترام کردند.

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل از جمله رهبرانی بودند که در این تظاهرات شرکت کردند.

به گفته رسانه های فرانسوی بیش از سه میلیون نفر در سراسر کشور در تظاهرات شرکت کردند که حضور چنین جمعیتی حتی هنگام آزادی فرانسه در جنگ جهانی دوم هم سابقه نداشت.

خانواده قربانیان و کارکنان مجله شارلی ابدو نیز در برابر جمعیت در راهپیمایی پاریس حاضر شدند. آقای اولاند با تمام کارکنان این مجله دیدار و با آنها همدردی کرد.

همزمان برخی رسانه ها از بازنگری معاهده شنگن و کنترل بیشتر مرزهای اتحادیه اروپا جهت محدود کردن عبور و مرور افراد تندرو و مظنونان به تروریسم خبر دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتخاذ تدابیر امنیتی بیشتر برای حفاظت از اماکن یهودی فرانسه

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی