خاورمیانه در انتظار برف و بوران

خاورمیانه در انتظار برف و بوران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساکنان بیت المقدس و نوار غزه برای مقابله با سرما و بارش شدید برف در ساعتهای آینده آماده می شوند. برف و بوران و سرمای شدید در زمستان گذشته بسیاری از

آگهی

ساکنان بیت المقدس و نوار غزه برای مقابله با سرما و بارش شدید برف در ساعتهای آینده آماده می شوند. برف و بوران و سرمای شدید در زمستان گذشته بسیاری از آنها را غافلگیر کرد.

یکی از ساکنان بیت المقدس می گوید: “اغلب مردم نگرانیهای زیادی دارند و با توجه به اتفاقات زمستان گذشته منطقی به نظر می رسد. نزدیک به پنج روز برق نداشتیم. حال اگر امسال دوباره این اتفاق بیفتد کاملا آماده هستیم.”

اگر شهروندان بیت المقدس با توجه به امکاناتی که دارند نگران هستند، شرایط روبرو شدن با سرمای شدید برای اهالی غزه بسی سخت تر است. بسیاری از آنها در شرایط طبیعی بسیاری امکانات از جمله آب آشامیدنی و الکتریسیه ندارند.

یکی از غزویها می گوید: “ زمانی که هوا سرد می شود همانظور که می بینید راههای کمی برای گرم کردن داریم. گازوییل و پوشاک و وسیله گرمایی نداریم. خانه ها ویرانه ای بیش نیستند و انگار وادار به مهاجرت اجباری شده باشیم.”

هر چند برف و بوران خاورمیانه می تواند برای ساکنان معضلاتی به همراه آورد اما می توان امیدوار بود که این مشکل مشترک بین دو قوم در حال جنگ بتواند بخشی از تنشها میان آنها را کاهش دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک زندان‌بان زن در اسرائیل مظنون به برقراری رابطه جنسی با زندانی فلسطینی است

گزارش رسانه‌های اسرائیل در مورد صدای مهیب خرم‌آباد: «حمله موساد به تاسیسات موشکی زیرزمینی امام علی»

عبور بولدوزر باعث شد تا نیروهای لبنانی و اسرائیلی در امتداد مرزهای مورد مناقشه گاز اشک‌آور شلیک کنند