Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مقررات جدید بریتانیا در خصوص ویزای تحصیلی و توریستی از ۱۴ روز دیگر اعمال می‌شود

عکس تزئینی از فرم‌ها و مدارک دریافت ویزا و کارت اقامت در بریتانیا
عکس تزئینی از فرم‌ها و مدارک دریافت ویزا و کارت اقامت در بریتانیا Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اگر در آینده نزدیک به دنبال درخواست ویزای بریتانیا هستید، لازم است به شما بگوییم که مقررات در برخی موارد تغییر کرده است.

آگهی

بعد از اینکه ریشی سوناک، نخست‌ وزیر بریتانیا در ماه ژوئیه سال جاری میلادی اعلام کرد که تغییراتی را در خصوص نرخ تعرفه‌های گوناگون برای مهاجران ایجاد خواهد کرد؛ این کشور از چهارم اکتبر تعرفه‌های انواع مختلف ویزا - از جمله ویزاهای دانشجویی و ویزای توریستی - را افزایش می‌دهد. 

این مقررات برای همه مسافرانی که از سراسر جهان برای ورود یا اقامت در بریتانیا نیاز به دریافت ویزا یا تمدید اقامت دارند اعمال می‌شود.

این اقدام پیش از راه‌اندازی طرح جدید ویزای مجوز الکترونیکی سفر به بریتانیا انجام می‌پذیرد.

چرا هزینه ویزای بریتانیا در حال افزایش است؟

نخست‌وزیر بریتانیا در ماه ژوئیه اعلام کرد که این افزایش هزینه‌‌ها به منظور تامین افزایش دستمزدهای بخش‌های عمومی این کشور خواهد بود. ریشی سوناک در این رابطه گفته بود که «ما قصد داریم هزینه‌هایی را که برای مهاجرانی که به این کشور می‌آیند افزایش دهیم؛ از جمله هزینه‌هایی که هنگام درخواست ویزا لازم است بپردازند و صدالبته «اضافه‌بهای مهاجران برای بهداشت / IHS» که عوارض است که برای دسترسی به «خدمات ملی بهداشت در بریتانیا / NHS» می‌پردازند.»

همچنین انتظار می‌رود برای دسترسی به خدمات ملی بهداشت بریتانیا، مهاجران به زودی مشمول پرداخت «اضافه‌بهای مهاجران برای بهداشت» شوند؛ ولی بنا بر اعلام وزارت کشور بریتانیا، افزایش تعرفه‌های بهداشتی برای مهاجران تا اواخر پاییز معرفی نخواهد شد.

آسوشیتدپرس
سخنرانی ریشی سوناک در مورد ورود غیرقانونی مهاجران از طریق دریاآسوشیتدپرس

افزایش قیمت تعرفه‌های ویزای بریتانیا چقدر است؟

وزارت کشور بریتانیا اعلام کرده است که تعرفه اکثر ویزاهای کار و ویزاهای توریستی ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت. «ویزاهای اولویت دار»، «ویزای تحصیلی» و صدور «گواهی‌های حمایت» نیز دست‌کم ۲۰ درصد افزایش می‌یابد. کارفرماهای بریتانیایی، در صورتی که تمایل به استخدام یک نیروی کار ماهر خارجی داشته باشند، باید مجوزی به اسم گواهی‌ حمایت دریافت کنند.

این افزایش قیمت‌ها شامل انواع ویزاها از جمله درخواست‌های ثبت احوال و اخذ تابعیت بریتانیا نیز می‌شود.

بر طبق مقررات جدید، هزینه ویزاهایی توریستی برای بازدیدهای کمتر از شش ماه، از ۱۵ پوند (۱۸ یورو) تا ۱۱۵ پوند (۱۳۳ یورو) افزایش خواهد یافت. این افزایش تعرفه‌ها شامل ویزای کودکان دو ساله، پنج ساله و ۱۰ ساله نیز می‌شود.

درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی برای کسانی که خارج از بریتانیا اقدام می‌کنند نیز به طور قابل‌توجهی گران‌تر می‌شود. کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید ۴۹۰ پوند (معادل ۵۶۹ یورو) بپردازند. با این افزایش قیمت، نرخ این تعرفه برای درخواست‌کنندگان ویزای تحصیلی، چه برای کسانی که از خارج از بریتانیا اقدام می‌کنند و چه برای کسانی که از داخل بریتانیا اقدام می‌کنند، یکسان شد.

با این حال، قرار نیست ویزای ترانزیتی – ویزایی‌که به فرد امکان می‌دهد تا برای تغییر پرواز یا دریافت نوع دیگری از حمل و نقل، به طور موقت وارد کشور ثالث شود – گران‌‌تر شود.

فهرست کامل تغییرات هزینه‌های جدید ویزا و خدمات مهاجرت به بریتانیا را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید. قرار است این هزینه‌ها پس از تصویب پارلمان، از چهارم اکتبر معرفی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد

«بهترین شرکت هواپیمایی جهان» سود سالانه را توزیع می‌کند؛ خدمه معادل ۸ ماه حقوق پاداش می‌گیرند

جیب‌بُرترین شهرها و کشورهای اروپا برای گردشگران کدام‌ها هستند؟