Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یونان تعداد بازدیدکنندگان آکروپولیس را محدود می‌کند

ازدحام گردشگران در آکروپولیس در چهارم ژوئیه ۲۰۲۳
ازدحام گردشگران در آکروپولیس در چهارم ژوئیه ۲۰۲۳ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هم‌اکنون در برخی از روزها، بالغ بر ۲۳ هزار گردشگر وارد این مجموعه باستانی می‌شوند.

آگهی

وضعیت در حال حاضر به گونه‌ای است که روزانه ۲۳ هزار نفر به صورت فشرده از بنای آکروپولیس بازدید می‌کنند و جمع‌های بزرگ اکثرا قبل از ظهر به این مکان تاریخی می‌آیند.

لینا مِندونی، وزیر فرهنگ یونان در یک مصاحبه رادیویی گفت: «بدیهی است که گردشگری برای کشور و همه ما مطلوب است. اما باید بررسی کنیم که چه راه‌هایی وجود دارد که مانع از آسیب‌رساندن گردشگری افسارگسیخته به این بنای تاریخی می‌شود.»

خانم مِندونی در این رابطه گفت که به منظور جلوگیری از شلوغی و ازدحام بیش از حد در این میراث جهانی یونسکو، این محدودیت‌ها لازم است.

محدودیت‌های جدید چگونه هستند؟

بر این اساس از ماه میلادی آینده، به طور روزانه فقط ۲۰ هزار بازدیدکننده اجازه ورود به مجموعه آکروپولیس در شهر آتن یونان را خواهند داشت. همچنین تعداد افراد مجازی که در هر ساعت به طور همزمان می‌توانند اجازه ورود به این محوطه محبوب باستانی را داشته باشند محدود می‌شود.

وزیر فرهنگ یونان گفت که محدودیت‌های جدید به صورت آزمایشی از چهارم سپتامبر به مرحله اجرا در خواهد آمد و از اول آوریل ۲۰۲۴ نیز به طور دائمی اعمال می‌شود.

با این حال، هیچگونه محدودیت زمانی برای مدت زمان بازدید اعمال نخواهد شد. 

به گفته خانم مندونی، افرادی که با تورهای مسافرتی یا کشتی‌های کروز به دیدن این بنای زیبا می‌آیند، روزانه حدود ۵۰ درصد از تعداد بازدیدکنندگان را تشکیل می‌دهند و به طور متوسط ۴۵ دقیقه را در این مکان سپری می‌کنند.

محدودیت‌های ساعتی به چه صورت است؟

این سایت همه روزه از ساعت هشت صبح تا ۸ بعد از ظهر به روی علاقه‌مندان باز است؛ ولی طبق قوانین جدید، تنها تعداد معینی از گردشگران در هر ساعت امکان بازدید خواهند داشت.

در حال حاضر نیمی از ترافیک گردشگران از آکروپولیس بین ساعت ۸ صبح تا ظهر صورت می‌پذیرد. بر‌اساس سیستم جدید، از ساعت ۸ تا ۹ صبح ۳ هزار نفر میتوانند وارد مجموعه شوند و در ساعت بعد از آن به ۲ هزار نفر اجازه ورود داده می‌شود. این روند برای سایر ساعات روز متفاوت است.

وزیر فرهنگ یونان خاطرنشان کرد که این تمهید در راستای «حفاظت از این بنای تاریخی مهم» و همچنین «(بهبود) تجربه بازدیدکنندگان» در نظر گرفته شده است.

آسوشیتدپرس
مجموعه باستانی آکروپولیسآسوشیتدپرس

آیا سایر اماکن دیدنی یونان نیز مشمول این محدودیت می‌شوند؟

خانم مندونی می‌گوید که محدودیت‌های مشابهی برای سایر مکان‌های باستان‌شناسی محبوب اعمال خواهد شد. 

او افزود که تصمیم برای آکروپولیس پس از مشورت با شرکت‌های گردشگری و برگزارکنندگان سفرهای دریایی انجام شد و علت به تعویق افتادن آن به دلیل انتخابات سراسری ماه ژوئن یونان بوده است.

طبق آمار اداره آمار یونان، سال گذشته بیش از ۳ میلیون نفر از این سایت بازدید کردند.

آکروپلیس به موج گرما پاسخ می دهد

مقامات یونانی ماه گذشته و در بحبوحه موج گرما در اروپا، دسترسی به آکروپولیس و دیگر مکان‌های باستانی را در ساعات ظهر بستند.

مقامات مربوطه، سایبان‌هایی را به عنوان محافظ در برابر آفتاب برای افرادی که برای دیدن معابد قرن پنجم قبل از میلاد آکروپولیس صف می کشند نصب کردند. مندونی گفت که این اقدامات در صورت لزوم تکرار خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

معضل هجوم گردشگران؛ از پولی شدن ورود به ونیز تا اعمال محدودیت در شهر محل فیلمبرداری بازی تاج و تخت

گردشگران مراقب باشند؛ کدام کشورهای اروپایی بیشترین جیب‌بر را دارند؟