Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آشنایی با زاگرب، پایتخت کرواسی؛ شهری زیبا با نقاشی‌های دیواری

آشنایی با زاگرب، پایتخت کرواسی؛ شهری زیبا با نقاشی‌های دیواری
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Monica Pinnaیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پایتخت کرواسی سرشار از نقاشی‌های دیواری است که هر تماشاگری را شیفته خود می‌کند.

آگهی

زاگرب، پایتخت کرواسی به خاطر تاریخ غنی و روح هنری آن شناخته شده است. در این برنامه به شما مکان‌های دیدنی و همچنین ناشناخته این شهر را نشان می‌دهیم.

برای یافتن نبض یک شهر، هیچ جایی بهتر از بازارهای محلی آن نیست. دولاچ، اصلی‌ترین بازار محصولات کشاورزی و  مواد غذایی زاگرب است است که در سال ۱۹۳۰ راه افتاده است.

در این بازار می‌توان مواد لازم برای یک صبحانه رایج در کرواسی را پیدا کرد. آلیدا که یک تورلیدر محلی است در این خصوص به ما می‌گوید: «صبحانه رایج کرواسی در واقع ترکیبی از پنیر تازه فرانسوی است که در اینجا با خامه ترش ترکیب و کمی هم نمک و ادویه به آن افزوده می‌شود. این یک صبحانه لذیذ و سالم است که شما در کرواسی می‌توانید امتحان کنید.»

اما حضور در این بازار محلی تنها با امتحان کردن شیرینی‌های معروف و محلی آن لذت‌بخش‌تر می‌شود. 

یکی دیگر از تجربیات لذت‌بخش در زاگرب کافه‌گردی در این شهر دوست‌داشتنی است. آلیدا به ما از اهمیت و تفاوت قهوه خوردن در زاگرب می‌گوید: 

«قهوه خوردن در زاگرب در واقع به معنای دیدن دوستان و گپ زدن و گذراندن اوقات خوش با آنها است. اینجا مثل ایتالیا نیست که شما در یک دقیقه قهوه خود را سر بکشید و تمام. ما قهوه خود را با آرامش می‌خوریم و از لحظه لحظه آن لذت می‌بریم.»

یکی دیگر از تفریحات جذاب در زاگرب دوچرخه سواری در این شهر است. در این تور دوچرخه‌سواری دور شهر گشتیم و در مقابل اماکن دیدنی توقف کردیم.

فرانچسکو دانشجویی است که برای تحصیل به زاگرب آمده و برای ما از تجربیات خود در این شهر دوست داشتنی می‌گوید: «اینجا می‌توان به تاریخ سفر کرد و همزمان تجربه زندگی در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ را حس کرد. این تجربه به قدری جذاب است که مانند احساس کردن یک داستان عاشقانه است.»

نقاشی‌های دیواری و هنر خیابانی بخش دیگری از تجربه منحصر به فرد در زاگرب است. اینجا یافتن دیوارهای نقاشی شده همچون یک گنج با ارزش است. برای این کار شما تنها به یک کفش راحت و کنجکاوی زیاد احتیاج دارید. 

این شهر پرجنب و جوش با تمام زیبایی‌هایش ما را شیفته خود می‌کند. زیبایی‌هایی که آرامش بخش و دوست داشتنی است. چیزی که زاگرب به شما ارائه می‌دهد، بی‌نظیر است. فرقی نمی‌کند زندگی فرهنگی آن باشد یا موسیقی و هنر و یا حتی طمع غذا؛ هرچیزی که به این شهر مربوط می شود آرام بخش و دوست داشتنی است.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

ضارب پلیس زاگرب خودکشی کرد