Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

طعم خاص ساکی ژاپن در کنار غذای دریایی ایتالیایی

طعم خاص ساکی ژاپن در کنار غذای دریایی ایتالیایی
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«هرکس ساکی را به شکل درست با غذا بنوشد دیگر به سراغ شراب نمی‌رود، چون ساکی غذا را تقویت می‌کند نه اینکه فقط با آن هماهنگ می‌شود.»

آگهی

این برنامهٔ مزه، مجلهٔ تغذیه و آشپزی یورونیوز، نگاهی دارد به استفاده از ساکی، شراب برنج ژاپنی در آشپزی ایتالیایی و به‌ویژه در طبخ و سرو غذاهای دریایی.

در میلان ایتالیا با لورنزو فرابوسکی، کارشناس ساکی از «خانهٔ ساکی» دیدن می‌کنیم. لورنزو معتقد است که ساکی سلطان نوشیدنی‌هاست و هرچه بیشتر درباره‌اش یاد بگیرید بیشتر متوجه می‌شوید که چقدر پیچیده است. او می‌گوید:‌ «هرکس ساکی را به شکل درست با غذا بنوشد دیگر به سراغ شراب نمی‌رود، چون ساکی غذا را تقویت می‌کند نه اینکه فقط با آن هماهنگ می‌شود.»

به سمت ساحل آدریاتیک و بازار لاگون ونیز می‌رویم تا خوراک‌های تازهٔ دریایی را پیدا کنیم. بازارچهٔ ماهی کیوجا یکی از معروفترین بازارهای منطقه است،‌ آشپزهای حرفه‌ای و مردم عادی زیادی برای خرید به اینجا می‌آیند.

در چند کیلومتری جنوب این منطقه جایی هست به نام «دلتا دل پو»، منطقه‌ای پرآب، با طبیعتی وحشی و زیبا. ایزی کوپولا رستوران خود را اینجا روی دریا برپا کرده، رستورانی که برای نوآوری‌هایش معروف است و غذاهای دریایی‌اش را با ساکی سرو می‌کند.

خانم کوپولا می‌گوید که رستورانش فقط ماهی تازه دارد که مال خود این منطقه است یا نهایتا شمال آدریاتیک. و می‌افزاید:‌ «ما بعضی از این غذاها را با ساکی سرو می‌کنیم، به‌ویژه برای اینکه باور داریم که فلسفه‌ای هست که کشور ژاپن را به خوراک‌های دریایی تازهٔ ما در اینجا پیوند می‌دهد.»

اینجا دستچینی از ساکی‌ را هست که جایگزین فوق‌العاده‌ای برای شراب کلاسیک به شمار می‌رود. آشپزی این رستوران تلفیقی است؛ یعنی ترکیب غذای محلی ما با یک نوشیدنی غیر‌بومی. حاصل کار تفاوت‌های ظریفی دارد، و ترکیب نهایی طعم‌های خاصی ایجاد می‌کند.»

یکی از غذاهای خاص سرآشپز اینجا، صدف صورتی است که فقط در پودلتا یافت می‌شود و با سبزی دریاییِ قلیا می‌پزد و با نوعی ساکی خاص سرو می‌شود.

نوعی ساکی داریم که ترکیب املاح و بنابراین عطر خاصی دارد. صدف‌های طبیعی اینجا طعم خاصی دارند و در ترکیب با عطر و طعمِ قویِ ساکی باید ترکیب خوبی بدهند، چون ساکی در عین حال طعم تر و تمیز و برجسته‌ای دارد.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

ژاپن؛ ماهی‌های قرمز در آکواریوم هنری توکیو

گشت و گذار در جهان طعم‌های ژاپن