پکن؛‌ رمزها و نشانه‌ها در «معبد بهشت»

 پکن؛‌ رمزها و نشانه‌ها در «معبد بهشت»
نگارش از Euronews

معبد بهشت یکی از بزرگترین معابد چین است. شکوه این معبد چشم هر بیننده ای را خیره می‌کند. روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ هزار گردشگر برای دیدن این بنا به اینجا می‌آیند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

قدمت این معبد به سال ۱۴۲۰ میلادی می رسد. معبد بهشت که در دوران سلسله مینگ ساخته شد از نظر آیینی اهمیت زیادی دارد امپراطور به اینجا می آمده تا برای محصول برداشت دعا کند.

#OnlyBeijing #TempleOfHeaven #Architecture #Art #Symbolism

Une publication partagée par goizlyon (@goizlyonphoto) le

نمادگرایی در سراسر معماری این معبد دیده می‌شود. در واقع معبد بهشت پر از راز نماد و افسانه‌های چین باستان است. ۹ سر اژدها در معبد بهشت پکن یکی دیگر از نمادهایی است که در ساختار این بنا دیده می‌شود.

عدد ۹ در فرهنگ چین باستان جایگاه ویژه‌ای دارد و نماد ارتفاع و آسمان است . این عدد در ساختار معبد در همه جای معبد دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: گذرگاه گردشگری پکن؛ از میدان تیان آنمن تا استادیوم لانه پرنده

#OnlyBeijing #Architecture #Art #TempleOfHeaven #Dragons

Une publication partagée par goizlyon (@goizlyonphoto) le

نمای بیرونی معبد بهشت از سه دایره متحد‌المرکز تشکیل شده که هر کدام مربوط به یک تالار است :‌ تالار دعای برداشت محصول، ، گنبد آسمان پادشاهی و محرابی مدور در فضای بیرونی معبد ۴۰۰۰ درخت سرو وجود دارد. درخت سرو نماد وحدت میان آسمان و زمین است.

#OnlyBeijing #TempleOfHeaven #Architecture #Art

Une publication partagée par goizlyon (@goizlyonphoto) le

یک کارشناس فرهنگ چین باستان درباره معماری این معبد به یورونیوز توضیح می‌دهد:‌ «هر یک از سه دایره متحدالمرکز این معبد نماد یک چیز است. یکی از آنها نماد چهار فصل است دومی نماد ۱۲ ماه سال و۲۴ ستون سومین دایره به دوره‌های برداشت محصول اشاره دارد.

معبد بهشت یا معبد آسمان، در دوران امپراطوری مینگ و چینگ ساخته شد و در سال ۱۹۹۸ به طور رسمی در فهرست میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسید.