ماجراجویی در ژاپن؛ بازدید عبادتگاه ایتسکوشیما از روی آب

ماجراجویی در ژاپن؛ بازدید عبادتگاه ایتسکوشیما از روی آب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در سومین قسمت از ماجراجویی های ژاپنی، سوار بر کایاک به کشف منظرگاهی بکر از یک عبادتگاه شینتوئیسم رفتیم که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

آگهی

ماجراجویی های ژاپنی اینبار در ایتسوکوشیما ادامه می یابد. جزیره ای کوچک در خلیج هیروشیما که به «میاجیما» یا «جزیره حرم» شهرت یافته است.

در گزارش دنیس لوکتیه، خبرنگار یورونیوز آمده است: «بازدید یک مکان مشهور از روی کایاک به ندرت اتفاق می افتد مگر آنکه بخواهید از عبادتگاه ایتسوکوشیما دیدن کنید. مکان مقدسی که به خاطر دروازه شناورش، «توری» شناخته شده است.»

بالا آمدن آبهای متلاطم «سیتو» دروازه «توری» را که شانزده متر ارتفاع دارد مقابل عبادتگاه مقدس شینتوئیست ها به حالت شناور درآورده است.

راهنمای حاضر در کایاک می گوید: «مجموعه دروازه بزرگ شناور، عبادتگاه و کوهستان بهترین منظره میاجیما را تشکیل می دهند. شما نمی توانید این چشم انداز را به خوبی از روی آب مشاهده کنید. به همین دلیل است که بسیاری از گردشگران از کایاک استفاده می کنند.»

در گذشته زائران برای ورود به عبادتگاه از دروازه «توری» گذر می کردند. اما امروز کل این مجموعه که قدمت آن به قرن دوازده باز می گردد به عنوان میراث جهانی بشریت و یکی از نمونه های چشم نواز معماری شینتوئیست مورد توجه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پکن؛‌ رمزها و نشانه‌ها در «معبد بهشت»

ماجراجویی در شارجه؛ کویرنوردی و بازدید از غارهای باستانی

جده عربستان، مکانی شگفت انگیز برای مشتاقان غواصی در دریای سرخ