Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ریاض میزبان دانشگاههای مدرن عربستان

ریاض میزبان دانشگاههای مدرن عربستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حاکمان عربستان سعودی در سالهای اخیر توجه ویژه ای به مسئله آموزش و خصوصا تاسیس دانشگاههای مدرن دارند.

در ۴۰ سال گذشته شمار دانشجویان از هفت هزار به یک میلیون رسیده است. ریاض میزبان بهترین دانشگاههای عربستان سعودی است. دانشگاههایی که اکثرا جزو املاک خانواده پادشاهی عربستان سعودی هستند.

مبالغ هنگفت و قابل توجهی در ریاض برای ساخت دانشگاهها هزینه شده است. دانشگاه امیر سلطان اولین دانشگاهی است که تنها بدلیل درآمدهای صرف مالی ساخته نشده است. تمام بودجه دانشگاه صرف دانشجویان، کادر دانشگاه و استادان می شود.

شمار دانشجویان دانشگاه سلطان بسیار کمتر از دیگر دانشگاههای کشور است. نزدیک به ۴۰۰۰ نفر در این دانشگاه تحصیل می کنند که اکثر آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

رشته های مهندسی، علوم محض، معماری و طراحی داخلی بزبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند. این دانشگاه در ارتباط مستقیم با شرکتهای بزرگ قرار دارد.

نکته جالب توجه این دانشگاه این است که بسیاری از زنان می توانند در رشته هایی تحصیل کنند که پیشتر موفق نمی شدند.

یکی از دانشجویان معماری می گوید: “سالهایی که در این دانشگاه گذرانده ام من را تبدیل به انسان امروز کرده است. اینجا، یاد گرفته ام صدای خودم را در جامعه بلند کنم، روباط اجتماعی بهتری در جامعه داشته باشم. مستقل باشم و برای رسیدن به اهدافم صبور. تغییرات زیادی در این دانشگاه کرده ام.”

در سال ۲۰۰۶ این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که برای دختران رشته حقوق ایجاد کرد. بسیاری از آنها فارغ التحصیلان دیروز وکلای امروز عربستان سعودی اما کسی نمی داند آیا براحتی اجاز کار پیدا می کنند یا نه؟

به موازات تحصیلات، دانشجویان در بحثههای مهم جامعه شرکت می کنند. این موضوع کمک زیادی به روابط اجتماعی آنها می کند. ورزش بخش مهم دیگری است که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار داده است. همه دانشجویان ناگزیر باید ۳ رشته ورزشی را دنبال کنند و امتحان بدهند.

چالشهای ورزشی به دانشجویان کمک می کند تا درآینده موفق باشند و کارشان را جدی تر بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید