از فضانوردان بپرسید؛ آمادگی برای ماموریتهای طولانی فضایی

از فضانوردان بپرسید؛ آمادگی برای ماموریتهای طولانی فضایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«وقتی در ایستگاه بین المللی فضا بودم به خودم گفتم اگر اینجا مشکلی پیش بیاید می توانم روی کپسول سویوز بپرم و چهار ساعت بعد به زمین برسم.»

آگهی

 مایکل کینسر، یکی از کاربران از ایالات متحده آمریکا این پرسش را مطرح کرده است که فضانوردان چگونه خود را برای ماموریتهای طولانی مثلا سفر به مریخ در شرایط بی وزنی و در معرض تابشهای شدید کیهانی آماده می کنند. 

پائولو نسپولی، فضانورد آژانس فضایی اروپا در پاسخ به این سوال می‌ گوید:‌‌‌ « سوال خوبی است. برای این ها راه حل وجود دارد مثلا فضانوردان برای حفاظت خود از در برابر تشعشعات کیهانی از سپر میدان مغناطیسی استفاده می کنند. می توانیم از آب در این حفاظ مغناطیسی استفاده کنیم راه حلهای هست که برخی از آنها بهتر است. مهمترین نکته ایزوله کردن فضانوردان است. وقتی در ایستگاه بین المللی فضایی بودم با خودم فکر می کردم اگر اینجا مشکلی پیش بیاید می توانم روی کپسول سویوز بپرم و چهار ساعت بعد هم به زمین برسم.» 

پائولو نسپولی، فضانورد ایتالیایی در ایستگاه فضایی بین المللی

فضانورد ۶۰ ساله ایتالیایی می افزاید:‌ «اگر روی مریخ باشید و مشکلی پیش بیاید چه کار می توانید بکنید؟ این سوالها حتی قبل از اینکه مشکلی پیش بیاید از ذهنمان می گذرد … پس باید برای همه چی و هر اتفاقی آماده باشید. در ایستگاه بین المللی فضا خود را برای چنین اتفاقاتی آماده می کنیم. مطمئنم همه اینها را می فهمیم و به مریخ می رویم و من اگر بتوانم برای رفتن به مریخ اسم نویسی می کنم.»

بیشتر بخوانید:‌ 

فضانورد کهنه کار از آمادگی برای سفر طولانی فضایی می گوید

ویدئوی ۳۶۰ درجه از آموزش فضانوردان اروپایی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از فضانوردان بپرسید؛ آیا اثباتی برای فرضیه جهان‌های موازی وجود دارد؟

کره ماه صاحب شبکه تلفن همراه می‌شود

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت