Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسطوره های فضا؛ تلسکوپ فضایی هابل

اسطوره های فضا؛ تلسکوپ فضایی هابل
Copyright 
نگارش از Jeremy Wilks با استفاده از  ESA/HUBBLE
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلسکوپ هابل ماه مه ۱۹۹۰شروع به کار کرد. این تلسکوپ کیهان شناسی و اختر فیزیک را متحول کرده است. یورونیوز در این گزارش «اسطوره های فضا» با برخی از دانشمندانی که با این ابزار فوق العاده کار کرده اند، گفت

آگهی

تلسکوپ فضایی هاب در ماه مه سال ۱۹۹۰ میلادی در مدار گردش قرار گرفت. این تلسکوپ را شاتل فضایی موسوم به «دیسکاوری» که یکی از سه فضاپیمای در حال استفاده سازمان هوانوردی و فضایی ملی آمریکا (ناسا) است در مدار قرار داد. تلسکوپ فضایی هابل پروژه مشترک بین آژانس فضایی اروپا و ناسا است. نام این تلسکوپ از نام کیهان شناسی آمریکایی به نام «ادوین هابل» (۱۹۵۳-۱۸۸۹ میلادی) گرفته شد.

روژه موریس بونه، مدیرعلمی سابق آژانس فضایی اروپا می گوید: «می شد ستاره ها را دید، کیهان را مشاهده کرد، آن هم با دقت و با تصاویری واضح. همینطور می شد در طول موجهای فرابنفش و فروسرخ رصد کرد که روی سطح زمین ممکن نیست، چون جو زمین این طول موجها را جذب می کند. همه هیجانزده بودند که به زودی خواهند توانست چیزهایی را کشف کنند که تا آن زمان کسی ندیده بود و دقیقاً همین هم اتفاق افتاد.»»

جووانا تیننی از کالج دانشگاهی لندن می گوید: «اولین رصدها که انجام شد همه چیز تغییر کرد. من خودم به سراغ رصد رفتم چون فکر کردم که جالب تر است و احتمال رسیدن به نتایج هیجان انگیز در رصد بیشتر است.»

این استاد اختر فیزک درباره دستاوردهای تلسکوپ هابل می افزاید: «تلسکوپ هابل واقعاً اولین ابزاری بود که توانست دانش ما کیهان و سرشت کهکشانهای دور را افزایش بدهد. در این زمینه ها رصدهای راهگشایی به انجام رسید. این واقعیت که هابل در زندگی حرفه ای چندین نسل از اخترفیزیکدان ها نقش داشته، واقعا جالب توجه است. اخترفیزیکدانها پیر می شوند اما هابل همچنان سر جایش هست.»

LATEST NEWS: Astronomers have uncovered a moon around another dwarf planet! https://t.co/klOzvGGBrNpic.twitter.com/6OSJOyaOXf

— HubbleTelescope (@HubbleTelescope) May 18, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از قوی‌ترین رادیو تلسکوپ‌های جهان در آمریکا در حال فرو ریختن است

سفرهای شگفت انگیز فضاپیمای کاسینی-هویگنس به کیوان

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت