نمایشگاه بین المللی بارسلون و گوشیهای همراه مدل قدیمی نوکیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نمایشگاه بین المللی بارسلون و گوشیهای همراه مدل قدیمی نوکیا

نمایشگاه بین المللی تلفن همراه از روز دوشنبه بیست و هفتم فوریه در شهر بارسلون اسپانیا آغاز بکار کرده است. در نمایشگاه امسال ۲۲۰۰ شرکت تولید کننده تلفن همراه آخرین محصولات بروز خود را به نمایش گذارده اند.

در این میان شرکت نوکیا با رونمایی از مدل قدیمی ۳۳۱۰ در رنگها و طرحهای تازه جنجال آفرین شده است. این مدل برای بسیاری خاطره انگیز و یادآور نخستین گوشیهای همراه هستند.

برخی کارشناسان این تلفنها را برای جلب مشتری ناکارآمد می دانند.

بن وود، کارشناس گوشی همراه می گوید: «فکر نمی کنم مردم این گوشیها را بخرند. این تصویر بدی از بازار گوشی همراه ارائه می دهد. این گوشیها شبیه هم هستند و مشکلات شبیه هم دارند. نوکیا تلاش کرده با گوشیهایی با سیستم عامل آندروید بازار را در دست بگیرد. راستش اگر این تنها برگ برنده آنهاست، موفقیت چندانی چشم براه آنها نیست.»

شرکت سامسونگ نیز با دو تبلت تازه در این نمایشگاه شرکت کرده است.

این کارشناس گوشی همراه درباره پیشرفتهای بدست آمده می گوید: «می توان از اکنون شاهد پیشرفتهایی بود که صنعت گوشی همراه را دگرگون می سازند. شاهد نسل پنجم شبکه تلفن همراه، پیشرفتهای زیادی در تبلتها و گوشیهای هوشمند هستیم. گمان می کنم در اینجا متوجه این رویدادها می شوید و می توانید به چشم انداز ارائه دهندگان خدمات و صنعت گوشی همراه پی ببرید.»

شرکت اسپانیایی تلفنیکا نیز در این نمایشگاه از خودروی کنترل از راه دور خود رونمایی کرده است و یک راننده در مکان نمایشگاه خودرویی را در خیابانهای بارسلون به حرکت در می آورد. این نخستین نمونه از کاربرد عملی نسل پنجم شبکه تلفن همراه برای کنترل خودرو بشمار می آید.