آکادمی فضانوردی اروپا

آکادمی فضانوردی اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آکادمی فضانوردی اروپا تنها مرکز آموزش فضانوردان در اروپاست. این مرکز در شهر کلن آلمان واقع شده و به آماده سازی فضانوردان برای انجام ماموریتهایشان، پرواز به مدار زمین و بازگشت دوباره به خانه هایشان می پردازد. در اولین برنامه فضا در سال ۲۰۱۵ میلادی با کارکنان آژانس فضایی اروپا آشنا شدیم و از این به بعد فعالیت مربیان برجسته ای را که فضانوردان را برای سفرهای فضایی شان آماده می کنند، دنبال خواهیم کرد.

آندریاس موگنسن

اولین فضانورد دانمارکی که قرار است در اول سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی سارا برایتمن، خواننده اپرا را برای یک سفر گردشی ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین المللی همراهی کند. او در سال ۱۹۷۶ در کپنهاگ، پایتخت دانمارک به دنیا آمده و در رشته مهندسی هوا فضا در کالج سلطنتی لندن به تحصیل پرداخته است. او موفق به کسب مدرک دکتری مهندسی هوا فضا از دانشگاه تگزاس شده است. غواصی، چتربازی، پرواز با کایت، قایقرانی و کوهنوردی از تفریحات مورد علاقه اوست.

فرانک دو وینه

او خلبان پیشین نیروی هوایی بلژیک و اولین فرمانده اروپایی در ایستگاه فضایی بین المللی است. در حال حاضر ریاست مرکز فضانوردی اروپا را بر عهده دارد و در سال ۲۰۰۲ میلادی یک ماموریت ۹ روزه و در سال ۲۰۰۹ میلادی یک ماموریت شش ماهه را در ایستگاه فضایی بین المللی پشت سر گذاشته است. او در دوران ماموریت شش ماهه اش از مجریان اصلی بازوی روباتیک ژاپنی بود. او اهل شهر گانت در بلژیک است، ازدواج کرده و سه فرزند دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امید دانشمندان به رازگشایی از انرژی تاریک و ماده تاریک

بحران ۴۰ سالگی برای جمهوری اسلامی و اعتراضاتی که باید «به هر قیمتی متوقف شوند»

ماهواره‌ها ابزار مهم دانشمندان برای مطالعه تغییرات اقلیمی