Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گزارش جدید: الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا می‌تواند به‌قیمت ۱۳۶ میلیارد یورو برای بروکسل تمام شود

پرچم‌های اوکراین و اتحادیه اروپا مقابل پارلمان اروپا
پرچم‌های اوکراین و اتحادیه اروپا مقابل پارلمان اروپا Copyright کانوا پرو
Copyright کانوا پرو
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اندیشکده بروگل در گزارشی عواقب مالی پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا بر بودجه ۷ ساله این اتحادیه را بین ۱۱۰ تا ۱۳۶ میلیارد یورو تخمین زد.

آگهی

این رقم حدود ۰.۱۰ درصد و ۰.۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را در برمی‌گیرد.

پیش‌بینی اندیشکده بروگل از میزان سرازیر شدن پول به اوکراین پس از پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا بر اساس بودجه ۲۰۲۷-۲۰۲۱ این اتحادیه انجام شده است.

در ژوئن ۲۰۲۲، اوکراین برای نخستین بار به‌عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا معرفی شد و در دسامبر ۲۰۲۳ با آغاز مذاکرات برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا موافقت شد.

در پیش‌بینی اندیشکده بروگل هزینه‌های هنگفت بازسازی اوکراین جنگ‌زده که دست‌کم ۴۵۰ میلیارد یورو تخمین زده می‌شود، در نظر گرفته نشده است.

این اندیشکده در محاسبات خود حدود ۸۵ میلیارد یورو یارانه کشاورزی برای اوکراین در نظر گرفته است. اوکراین با ۴۱ میلیون هکتار زمین قابل کشت که از این لحاظ بالاتر از فرانسه با ۳۰ میلیون هکتار زمین قابل کشت قرار دارد، بزرگترین دریافت‌کننده یارانه خواهد بود.

از سوی دیگر، اوکراین در صورت عضویت در اتحادیه اروپا می‌تواند ۳۲ میلیارد یورو به موجب سیاست انسجام این اتحادیه که با هدف یکسان‌سازی استانداردهای زندگی در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعیین شده است، دریافت کند.

بنا به این گزارش، اوکراین تقریباً ۱۳۶ میلیارد یورو از بودجه هفت ساله اتحادیه اروپا دریافت خواهد کرد. این رقم بسیار کمتر از ۱۸۶ میلیارد یورویی است که فایننشال‌تایمز در ماه اکتبر به نقل از یک تحقیق اتحادیه اروپا اعلام کرده بود.

اتحادیه اروپا پیشتر در گزارشی اعلام کرده بود که اوکراین واجد شرایط دریافت ۱۸۶.۳ میلیارد یورو از بودجه هفت ساله اتحادیه اروپا خواهد بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بروگل تخمین زده است که اگر اوکراین نتواند مناطق اشغال شده توسط روسیه را پس بگیرد، میزان دریافتی این کشور از بودجه مشترک اتحادیه اروپا به ۱۱۰ میلیارد یورو کاهش خواهد یافت.

با وجود این، اوکراین پس از جنگ همچنان به طور قابل توجهی فقیرتر از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.

ژوئت دارواش، کارشناس ارشد بروگل و یکی از نویسندگان این گزارش به یورونیوز گفت که فاصله میان کشورهای ثروتمند با اوکراین می‌تواند باعث مهاجرت بین ۳ تا ۶ میلیون اوکراینی که خواهان دستمزدهای بالاتر و امنیت کاری هستند به دیگر کشورهای اروپایی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز کمیسیون به آغاز مذاکرات الحاق اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ فن درلاین: روز تاریخی است

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد

ترکش‌ سفر اوربان به مسکو؛ برخی اعضای اتحادیه اروپا وزرایشان را به جلسات با ریاست مجارستان نمی‌فرستند