فن درلاین: واکسیناسیون کرونا در اتحادیه اروپا از ۲۷ دسامبر آغاز می‌شود

واکسن ویروس کرونا
واکسن ویروس کرونا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره دارویی اروپا قرار است روز ۲۱ دسامبر (دوم دی) در مورد استفاده از واکسن شرکت های داروسازی فایزر و بیون‌تک تصمیم‌گیری کند.

آگهی

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گفت که واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در کشورهای عضو این اتحادیه روز ۲۷ دسامبر (هفتم دی) آغاز خواهد شد. 

مقام های آلمان پیش از این از آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در این کشور از روز ۲۷ دسامبر سخن گفته بودند. اداره دارویی اروپا قرار است روز ۲۱ دسامبر (دوم دی) در مورد استفاده از واکسن شرکت های داروسازی فایزر و بیون تک تصمیم گیری کند. این نهاد پیش از این قرار بود روز ۲۸ دسامبر (هشتم دی) نظر خود درباره صدور مجوز برای استفاده از واکسن فایزر و بیون تک را اعلام کند اما فشار مقام های برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان باعث شد تا تصمیم گیری اداره دارویی اروپا یک هفته زودتر انجام شود. 

کمیسون اتحادیه اروپا قرار است دو روز بعد از موافقت احتمالی اداره دارویی اروپا با استفاده از واکسن فایزر و بیون تک، مجوز استفاده از این واکسن را صادر کند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته رئیس کمیسیون اروپا واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» طی روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ دسامبر در کشورهای عضو این اتحادیه آغاز خواهد شد. 

اورزولا فن درلاین پیش از این کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به آغاز هماهنگ و مشترک کارزار واکسیناسیون در برابر ویروس جدید کرونا تشویق کرده بود. رئیس کمیسیون اروپا در توئیت روز پنجشنبه خود با اعلام تاریخ آغاز واکسیناسیون در اتحادیه اروپا نوشت: «ما همراه با یکدیگر از شهروندان محافظت خواهیم کرد.»

کمیسیون اروپا تاکنون شش قرارداد با شرکت های داروسازی برای خرید واکسن کرونا امضاء کرده است. به این ترتیب حدود یک میلیارد نمونه از واکسن های کرونا در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تقسیم خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش گسترده مبتلایان و قربانیان کرونا در اروپا و آمریکا؛ آغاز واکسیناسیون در آلمان از ۲۷ دسامبر

تشدید محدودیت‌های کرونایی در آستانه کریسمس؛ در جمع های خانوادگی هم ماسک بزنید

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود