با رای دادگاه دختر«ناخواسته» پادشاه پیشین، شاهدخت بلژیک شد

Delphine Boel
Delphine Boel Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در بروکسل سرانجام پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش های دی ان ای خانم دلفین بوئل را مستحق دریافت نشان خاندان سلطنتی دانست و او را دختر بیولوژیکی آلبرت دوم پادشاه پیشین بلژیک خواند.

آگهی

دلفین بوئل، زنی که هفت سال ادعا کرده بود دختر آلبرت دوم، پادشاه پیشین بلژیک است نهایتا لقب خاندان سلطنتی را با تصمیم دادگاهی در بروکسل از آن خودکرد.

در سال ۲۰۱۹ پس از انکار خانواده سلطنتی، و سال ها انتظاردادگاه در پی شکایت خانم دلفین بوئل از آلبرت دوم تست دی ان ای گرفته شد و مشخص شد که ادعای خانم بوئل واقعیت دارد.

با تصمیم دادگاه بلژیک این زن لقب شاهزاده ساکسن کوبورگ را بدست آورد. وکلای آلبرت دوم با اعطای لقب سلطنتی به خانم بوئل مخالفت کرده بودند.

دلفین بوئل ۵۲ ساله هنرمندی است که مادرش نزدیک به دو دهه، ۶۰ و ۷۰ میلادی، با آلبرت دوم رابطه عاشقانه مخفیانه داشت. این در حالی است که آلبرت دوم در سال ۱۹۵۹ با ملکه پائولا ازدواج کرده بود.

نتیجه تست دی ان ای از پادشاه سابق بلژیک در ژانویه گذشته منتشرشد و معلوم شد که آلبرت دوم پدر بیولوژیکی خانم بوئل است.

به گفته وکیل دلفین بوئل، این هنرمند از این پس همچون فیلیپ، پادشاه کنونی و لوران، شاهزاده و خواهرشان آسترید عضوی از خانواده سلطنتی محسوب می شود. بدین ترتیب نام خانوادگی او از بوئل به «عالیجناب شاهزاده دلفین ساکسن کوبورگ» تغییرپیداخواهدکرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در خانواده سلطنتی، میهمانی رفتن خواهرزاده پادشاه بلژیک درجنوب اسپانیا دردسر ساز شد

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد