Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فهرست کشورهایی که ورود مسافران آنها به اتحادیه اروپا مجاز است اعلام شد

A passenger sits at Barcelona airport in Barcelona, Spain
A passenger sits at Barcelona airport in Barcelona, Spain Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

براساس تصمیم شورای اتحادیه اروپا، اتباع چین در صورتی اجازه سفر به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را خواهند داشت که این کشور نیز اجازه ورود اتباع اروپایی به خاک جمهوری خلق چین را بدهد.

آگهی

اعضای اتحادیه اروپا پس از روزها بحث و بررسی، سرانجام سه‌شنبه فهرست کشورهایی را که اتباعشان مجاز به ورود به ۲۷ کشور منطقه شنگن هستند، منتشر کردند.

براساس این فهرست، مسافران از مبداء الجزایر، استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، مونته‌نگرو، مراکش، نیوزیلند، رواندا، صربستان، کره جنوبی، تایلند، تونس و اوروگوئه می‌توانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

براساس تصمیم شورای اتحادیه اروپا، اتباع چین در صورتی اجازه سفر به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را خواهند داشت که این کشور نیز اجازه ورود اتباع اروپایی به خاک جمهوری خلق چین را بدهد.

این فهرست با توجه به تغییر سطح شیوع ویروس کرونا هر دو هفته روزآمد می‌شود. مطابق اعلام اتحادیه اروپا به روزرسانی این فهرست بر اساس شواهد تازه و مستندات آماری قابل اتکا که نشان دهنده مهار شیوع شتابان این ویروس در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشد، انجام می‌شود.

از جمله شاخص‌های اعلام شده برای روزآمدسازی این فهرست، کمتر و یا نزدیک بودن متوسط ابتلای روزانه در مقیاس ۱۰۰ هزار نفر به اتحادیه اروپا طی دو هفته پیش از بررسی اعلام شده است.

شورای اتحادیه اروپا همچنین خاطر نشان کرد که شهروندان اتحادیه اروپا، افراد دارای اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا و خانواده‌های این دو گروه و نیز مسافرانی که نیاز به سفر ضروری دارند، از محدودیت سفر اعمال شده در مورد کشورهای خارج از فهرست اعلام شده، معاف هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطابق اعلام شورای اتحادیه اروپا ۴ کشور اروپایی(ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن‌اشتاین) خارج از اتحادیه که عضو پیمان سفر شنگن هستند نیز مشمول توصیه اعمال محدودیت سفر این شورا خواهند بود. همچنین ساکنان آندورا، موناکو، سن مارینو و واتیکان نیز در اجرای این توصیه‌نامه به عنوان اتباع اتحادیه اروپا در نظر گرفته می‌شوند.

سفر «غیر ضروری» اتباع خارجی به اتحادیه اروپا از ۱۷ ماه مارس و به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا ممنوع شده بود.

با آغاز فصل تابستان و باز شدن تدریجی مرزهای محدوده سفری شنگن، دولت‌های اروپایی امیدوارند که با رونق صنعت گردشگری بتواند قدری از عمق رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیر شدن ویروس کرونا بکاهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا نام کشورهایی را که مسافران آنها نیاز به قرنطینه ندارند اعلام کرد

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟