Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دیوان دادگستری اروپا: تمام تعرفه‌های بلیط باید در قیمت اولیه گنجانده شود

دیوان دادگستری اروپا: تمام تعرفه‌های بلیط باید در قیمت اولیه گنجانده شود
Copyright رایان ایر
Copyright رایان ایر
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوان دادگستری اروپا با محکوم کردن شرکت هوایی رایان ایر اعلام کرد که دیگر شرکت ها نمی توانند به بهانه تعرفه های جانبی بین قیمت پایه و اولیه و قیمت نهایی مابه ازا دریافت کنند. قیمت اولیه و پایانی باید یکسان باشند.

آگهی

دیوان دادگستری اروپا با صدور حکمی اقدام شرکت‌های هواپیمایی که بصورت آنلاین بابت «خدمات جانبی» قیمت پایه بلیط هایشان را تغییرمی دهند را غیرقانونی دانسته و این شرکت‌ها را از این کار منع کرد.

در واقع از این پس شرکت‌های هواپیمایی در اروپا نمی توانند با ارائه تعرفه های جانبی، تفاوتی بین قیمت اولیه پیشنهادی و قیمت نهایی بلیط‌ها ایجادکنند.

به عنوان نمونه شرکت‌هایی که برای کارت های مختلف بانکی، تعرفه‌های جداگانه‌ای برای مشتری‌ها تعیین می کنند دیگر حق این کار را نخواهند داشت.

این تصمیم دیوان دادگستری پس از ده سال شکایت‌های متعدد سازمان نظارت بر رقابت عادلانه ایتالیا از کمپانی ایرلندی «رایان ایر» گرفته شد. رایان ایر یکی از خطوط هوایی اروپایی است که بلیطهای ارزان قیمت آن بسیار مشهور و به‌ویژه برای جوانان، بسیار محبوب است.

دیوان دادگستری اروپا بطور خاص به شرکت رایان ایر حکم کرده که از این پس وظیفه دارد در همان قیمت اولیه پیشنهادی تمام تعرفه‌های موجودی را بگنجاند. ساده تر اینکه قیمت اولیه درج شده باید کاملا با قیمتی که مشتری بصورت آنلاین می پردازد، یکسان باشد.

بسیاری از کسانی که تجربه سفر با رایان ایر را دارند، می‌دانند که در بیشتر مواقع قیمت اولیه که معمولا بصورت غیرمنطقی پایین است با قیمت نهایی فرق می کند.

این حکم دیوان دادگستری اروپا، شامل تمام شرکت‌های هوایی دیگر نیز می شود.

سازمان نظارت بر رقابت عادلانه ایتالیا بارها از سال ۲۰۱۱ شرکت رایان ایر را به خاطر افزایش بی‌جهت میزان مالیات بر ارزش افزوده در پروازهای داخلی، هزینه‌های چک کردن آنلاین و هزینه‌های پرداخت شده در هنگام پرداخت توسط کارت‌های اعتباری خاص متهم و از این شرکت شکایت کرده است.

همچنین این سازمان، پیش تر، رایان ایر را به خاطر رعایت نکردن قواعد رقابت آزاد در ایتالیا جریمه کرده است. حالا با توجه به حکم دیوان دادگستری اروپا این شرکت باید قواعد رقابتی را در تمام کشورهای اروپایی که فعالیت می کند، رعایت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای دیوان دادگستری اروپا علیه فیسبوک در پرونده حذف «محتوای غیرقانونی»

رای دیوان دادگستری اروپا؛ پیروزی گوگل و استارباکس، شکست فیات

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟