Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نمایندهٔ سبزها در پارلمان اروپا: فقرا نسبت به ثروتمندان دی‌اکسید کربن کمتری تولید می‌کنند

نمایندهٔ سبزها در پارلمان اروپا: فقرا نسبت به ثروتمندان دی‌اکسید کربن کمتری تولید می‌کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«باید فقط با کشورهایی تجارت کنیم که توافق (آب و هوایی) پاریس را امضا کرده‌اند و ایالات متحده از این توافق خارج شده است»

آگهی

اسکا کلر، نماینده آلمانی حزب سبزها در پارلمان اروپا در آستانه برگزاری انتخابات بعدی این پارلمان در ویژه برنامهٔ تلویزیونی یورونیوز شرکت کرد و به پرسش‌های مختلفی که مخاطبان مطرح کرده بودند پاسخ داد.

خانم کلر با نام اصلی فرانتزیسکا ماریا کلر ۳۷ سال دارد و عضو ائتلاف «۹۰- سبزها» است که خود بخشی از حزب سبز اروپا به شمار می‌رود. برخی مواضع وی را درباره مسائل جاری اروپا در زیر می‌خوانید.

تغییرات آب و هوایی

اخیرا تظاهرات در اعتراض به سیاست‌هایی که به تغییرات آب و هوایی منجر شده‌اند بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها یافته‌اند. خانم کلر معتقد است که تغییرات آب و هوایی حالا به «صدر جدول» مطالبات مردمی رسیده یعنی جایی که «واقعا به آن تعلق دارد.»

وی درباره این که آیا از اقدامات تُند این تظاهرکنندگان نظیر بستن خیابان‌ها حمایت می‌کند یا نه گفت‌: «هر تظاهراتی در این زمینه باید بسیار صلح‌آمیز باشدپ اما نباید از یاد برد که تغییرات اقلیمی اخلالات بسیاری در زندگی مردم به وجود آورده، خیلی جاها باعث خشکسالی شده و همچنین شماری از مردم خانه و معیشت خود را در اثر آن از دست داده‌اند.»

عدالت اجتماعی

نمانده سبزها در پارلمان اروپا در پاسخ به این پرسش که چرا سبزها عمدتا به داشتن گرایش چپ منسوب می‌شوند گفت‌: «موضوع تغییرات اقلیمی کاملا با مسائل اجتماعی در پیوند است. مردمِ فقیرتر هستند که بیشتر از دیگران از این تغییرات آسیب می‌بینند و این اجتماعات فقیرتر دی‌اکسید کربن کمتری هم نسبت به ثروتمندان تولید می‌کنند.»

وی افزود: «بنابراین ما می‌خواهیم که آلاینده‌های بزرگ یعنی شرکت‌ها و افراد ثروتمند بهای بیشتری در این زمینه بپردازند.»

برابر اجتماعی زن و مرد

خانم کلر عنوان کرد که «ما هرگز یک رئیس کمیسیون زن در اتحادیه اروپا نداشته‌ایم. و مایلیم زنان را در خط مقدم بگذاریم. در حزب سبزها ما همیشه دو رهبری داشته‌ایم. دو رئیس گروه و دو نامزد اصلی (زن و مرد). ما در حزب خود سهمیه (زن و مرد) و من به یمن همین سهمیه اینجا هستم.»

وی همچنین اعلام کرد که خواستار برابری دستمزد زنان و مردان و شفافیت شرکت‌ها در ارائه آمار این حوزه است. وی همچنین گفت به دلیل عدم شفافیت در اعلام تفاوت دستمزدها نابرابری‌های بسیاری پنهان مانده است.

بحران مهاجرت

شهروندی از نیجریه پرسیده بود: اروپا چطور می‌تواند مهاجرت را مدیریت کند؟ اسکا کلر در پاسخ گفت: «قبل از هرچیز باید هرکاری بکنیم تا مردم مجبور نباشند از خانه‌شان فرار کنند. اما همهٔ مسائل را هم اتحادیه اروپا نمی‌تواند حل کند مثل جنگ در سوریه.»

وی افزود: «اما اعضای اتحادیه هنوز دارند به کشورهایی نظیر عربستان سلاح صادر می‌کنند؛ عربستانی که دارد یمن را بمباران می‌‌کند و این تنها منطقه جنگ‌زده‌ای نیست که ما به سویش سلاح می‌فرستیم.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی همچنین از سهمیه بندی پناهجویان میان کشورها و نیز از متوقف کردن عملیات نجات قایق‌های مهاجران در مدیترانه ابراز ناخشنودی کرد و همچنین قرارداد همکاری اتحادیه اروپا و ترکیه درباره مهارکردن مهاجران به باد انتقاد گرفت.

خانم کلر گفت:‌ «این توافق یک پیمان واقعی نیست فقط امضای یک بیانیه مشترک رسانه‌ای است که هیچ ضمانت حقوق بشری ندارد. اساسا فقط برای اطمینان از این تنظیم شده که کسی به اینجا نیاید آن هم با بدون هیچ نگاهی به حقوق انسانی یا وضعیت پناهجویی‌اش.»

عکس از ای اف پی

جناح‌های راست افراطی

در پاسخ به پرسشی درباره جناح‌های راست افراطی در پارلمان اروپا خانم کلر گفت در پی ائتلاف با این احزاب نیست. وی افزود:‌ «مایل نیستم با کسی وارد بحث شوم که به حقوق یک پناهجو احترام نمی‌گذارد. کسانی هستند که فکر می‌کنند پناهجویان باید غرق شوند و من با این افراد حرفی ندارم.»

سیاست تجاری اتحادیه اروپا

یکی از حاضران پرسید چطور می‌توان ترامپ را تشویق کرد سبزتر (بیشتر هوادار محیط زیست) باشد؟

نماینده سبزها در پارلمان اروپا در پاسخ گفت:‌ «باید فقط با کشورهایی تجارت کنیم که توافق (آب و هوایی) پاریس را امضا کرده‌اند و ایالات متحده از این توافق خارج شده است و مشکل کار اینجاست. باید به آنها گفت که این دو مسأله برای ما در هم‌ تنیده است و تجارت نباید با اهداف آب و هوایی ما تناقض داشته باشد.»

اسکا کلر یکی از نامزدهایی است که امید می‌رود بتواند پس از انتخابات ماه مه جایگزین ژان کلود یونکر در پارلمان اتحادیه اروپا شود.

یورونیوز در روزهای پیش رو با دیگر نامزدهای کلیدی انتخابات پارلمان اروپا گفتگو خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایتالیا؛ تعداد کودکان فقیر در یک دهه اخیر سه برابر شده است

ظهور سبزهای چپ هلند با رهبری که چهرۀ جاستین ترودو و کلام اوباما را دارد

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟