Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گردهمایی سوسیالیستها برای یافتن راهکارهای جدید در انتخابات اروپایی سال آینده

گردهمایی سوسیالیستها برای یافتن راهکارهای جدید در انتخابات اروپایی سال آینده
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لیسبون میزبان احزاب سوسیالیست اروپایی است که در یک دهه اخیر بخش گسترده ای از نفوذ خود در دستگاه های قدرت را از دست داده اند. سوسیالیست ها برای تبیین استراتژی خود در انتخابات سال آینده اروپایی نیز بحث و گفتگو می کنند.

آگهی

سوسیالیستهای اروپایی از روز جمعه در لیسبون گردهم می آیند تا درباره سیاست های راهبردی برای پیروزی در انتخابات سال آینده پارلمان اروپا گفتگو کنند. 

سوسیالیستهای اروپایی در حالی جمع می شوند که در یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی یعنی فرانسه حزب سوسیالیست در بحرانی ترین وضعیت قرار دارد. سوسیالیست ها که دو رئیس جمهوری سه دهه اخیر فرانسه را در قدرت داشته اند، با بحران محبوبیت در افکار عمومی دست کم پس ازجنگ دوم جهانی مواجه اند. تنها در اسپانیا، به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند اروپایی، شاهد حضور سوسیالیست ها در قدرت هستیم. 

مارجی لافبر، دبیرکل سوسیالیستهای اروپا می گوید: « ما درباره محتوا و همچنین درباره امکاناتی که در اختیار داریم گفتگو می کنیم. فکر می کنم اهمیت زیادی دارد تا به خبرهای جعلی توجهی نکنیم تا همان بلایی که در برکسیت برسرمان آمد دوباره اتفاق نیفتد.»

**بیشتر بخوانید: **

پارلمان اروپا بررسی می‌کند: آیا عقب و جلو رفتن ساعت به تاریخ می‌پیوندد؟

سوسیالیستها باید راهبردهای تحولگرا و جدیدی در پیش بگیرند تا دوباره بتوانند مانند دهه هشتاد میلادی یکی از احزاب قدرت مند اروپایی باشند.

ویرجینیا راموس ریوس، مدیر کمپین انتخاباتی پدیده انتخابات میان دوره ای آمریکا، الکساندریا اکازیو کورتز نیز در این نشست شرکت کرده است. به عقیده او مشکل سوسیالیستهای در اروپا این است که بدلیل جهش بسوی لیبرالیسم افاکر عمومی را از دست داده اند. به گفته او سوسیالیست های از واقعیت های زندگی مردم عادی دور هستند و به همین دلیل نمی توانند برای جلب این مردم ایده های تازه و خلاقانه داشته باشند. خانم ریوس معتقد است نزدیک شدن به مردم می تواند و آشنا شدن با مشکلات آنها در حال حاضر می تواند اعتبار تازه ای به سوسیالیست ها بدهد.

آمارها و آخرین نظرسنجی ها نشان می دهند که در انتخابات سال آینده اروپا کرسی های مهمی را در پارلمان اروپا از دست خواهند داد. 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه یک نظرسنجی: ۴۰ درصد آمریکایی‌ها سوسیالیسم را به سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند

چرا اروپایی‌ها به اتحادیه‌ای رأی می‌دهند که از آینده آن ناامیدند؟

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد