ممنوعیت پوشش بورکینی در خنت بلژیک و حواشی آن

ممنوعیت پوشش بورکینی در خنت بلژیک و حواشی آن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه عالی شهر خنت بلژیک حکم به ممنوعیت پوشش بورکینی داده است و شورای شهر این حکم را خلاف آزادی پوشش برای شهروندان می داند.

آگهی

بورکینی یا همان مایوی پوشیده برای زنان مسلمان بار دیگر در اروپا و این بار در بلژیک مساله ساز شده است.

در شهر خنت بلژیک دادگاه عالی تصمیم گرفته است پوشش بورکینی برای زنان مسلمان در استخرهای عمومی را قدغن کند. دلیل دادگاه برای قدغن کردن پوشش بورکینی رعایت بهداشت در استخرهای عمومی است. شورای شهر خنت در برابر این تصمیم دادگاه عالی ایستاده است و می گوید ما دلایل دادگاه کامل نیستند و نمی توانیم بپذیریم که تنها به این دلیل دادگاه تصمیم گرفته است پوشش بورکینی را ممنوع کند.

به گفته شورای شهر سازمان های سلامت مستقل شهروندان بارها در بلژیک اعلام کرده اند که جنس مایوهای اسلامی تناقضی با بهداشت عمومی ندارد.

رسول تپمز، عضو ترک تبار شورای شهر گفته است که این نهاد خواستار آزادی پوشش است و هر کسی اختیار آن را دارد که با چه پوششی حق دارد شنا کند.

به گفته کارشناسان رشته شنا تنها پوشش بورکینی نیست که در استخرها ممنوع است و پوشش غواصی و از این دست در استخرهای عمومی ممتوع می باشند.

بسیاری از مخالفان بورکینی می گویند که این پوشش در اروپا نشانه عقب ماندگی زنان است و باعث می شود اروپا اصول و ارزشهای فمینیستی خود را از دست بدهد. همزمان گروهی از مسیحیان افراطی می گویند که پوشش های نظیر برقع و بورکینی خلاف فرهنگ اروپایی است و نمی توان به زنان اجازه داد از این پوشش ها استفاده کنند.

موافقان پوشش بورکینی اما معتقدند که مایوهای اسلامی اجازه می دهند زنان مسلمان معتقد براحتی بتوانند در استخرهای عمومی ورزش کنند و این فرصتی بدست می دهد تا آنها نیز از خانه خارج شده و وارد اجتماع شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورای حکومتی فرانسه ممنوعیت بورکینی در استخرهای شهری را تائید کرد

ادامه مباحثات سیاسی درباره ممنوعیت بورکینی در فرانسه علی رغم رای دادگاه عالی اداری

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند