Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت مجارستان: کمک به پناهجویان از این پس جرم است

دولت مجارستان: کمک به پناهجویان از این پس جرم است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با تصمیم دولت مجارستان کمک شخص و یا گروه به پناهجویان غیرقانونی از این به بعد جرم محسوب می شود.

آگهی

دولت مجارستان به دستور ویکتور اوربان قانون موسوم به «توقف سوروس» را اجرایی کرد. بر اساس این قانون، هر شخص و یا گروهی که سعی کند به پناهجویان و مهاجران غیرقانونی کمک کند تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و بازداشت می شود.

این قانون پیش تر توسط دو سوم نمایندگان پارلمان این کشور به تصویب رسیده بود. اکثریت نمایندگان پارلمان را اعضای حزب فیدش که رهبر آن ویکتور اوربان است تشکیل می دهند. سخنگوی دولت مجارستان اعلام کرده است که در روزهای آینده متن کامل قانون مورد نظر در اختیار دستگاه های قضایی قرار می گیرد.

دولت مجارستان در این قانون مستقیما جورج سوروس، ثروتمند آمریکایی مجاری تبار را هدف گرفته است. بنیادهای تحت نظارت جورج سوروس یکی از اصلی ترین حامیان پناهجویان در مجارستان هستند.

ویکتور اوربان از زمانی که در مجارستان در سال ۲۰۱۰ به قدرت رسیده است شدیدترین سیاست های مهاجرستیز را بکار گرفته است. نخست وزیر مجارستان همواره از پذیرش پناهجویانی که اتحادیه اروپا برای تمام کشورهای عضو اتحادیه در نظر گرفته، سرباز زده است.

ویکتور اوربان در ماه ژانویه گفته بود که کشورش حاضر نیست تن به مقررات اروپایی درباره پذیرش پناهجو طبق ظرفیت‌های تعیین شده بدهد. وی حکم دادگاه عالی اروپا در این زمینه را نامشروع خواند و گفت که اروپا می‌خواهد پناهجو بپذیرد و ما نمی خواهیم، باید اروپا به این موضوع توجه کند. آقای اوربان صریحا اعلام کرد: «پناهجویان مسلمان کشورمان را اشغال خواهند کرد و ما حاضر نیستیم حضور آنها را بپذیریم.»

نخست وزیر مجارستان که به رهبر ضدمهاجر و اسلام ستیز اروپا شهرت دارد چندین بار در سخنرانی هایش گفته است که مجارستان می خواهد مجار بماند و ما نمی خواهیم به یک کشور مسلمان تبدیل شویم. این کشور بیش از دو قرن تحت سیطره امپراطوری مسلمان عثمانی قرار داشت و گروه‌های راست افراطی همواره با یادآوری این موضوع ترس از پناهجویان را در جامعه تقویت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه حقوق بشر اروپا مجارستان را ملزم به توزیع غذا بین پناهجویان کرد

حمایت از سیاست‌های مهاجرستیز اوربان دلیل برکناری سفیر فرانسه در مجارستان

ابراز تردید آلمان برای دستیابی به توافق بر سر بحران مهاجرت در اتحادیه اروپا