Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دعوای آمستردام و میلان بر سر مقر آژانس داروئی اروپا

دعوای آمستردام و میلان بر سر مقر آژانس داروئی اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر آمستردام بتازگی موفق شده است برنده رقابت برای میزبانی آژانس داروئی اروپا که در حال حاضر در لندن مستقر است باشد. مقامات میلانی که یکی از نامزدها بوده اند آمستردام را آماده استقرار آژانس داروئی اروپا نمی دانند.

آگهی

مقامات شهر میلان ایتالیا می گویند تنها شهری که شایسته میزبانی از آژانس دارویی اروپا است آنها هستند. این در حالی است که در آخرین مسابقه بین میلان و آمستردام، مقامات پایتخت هلند موفق شدند برنده انتقال آژانس دارویی اروپا از لندن به شهرشان باشند. لندن بدلیل نهایی شدن برکسیت در ماه مارس سال ۲۰۱۹ نمی تواند دیگر مقراصلی آژانس دارویی اروپا  باشد و به همین دلیل مقامات اروپایی تصمیم گرفتند نامزد جدیدی تا پیش از ماه مارس سال ۲۰۱۹ برای مقر اصلی این آژانس تعیین کنند. در همین راستا رقابتی بین دو شهر آمستردام و میلان برگزار شد که نهایتا هلندی ها برنده این مسابقه بودند. 

 حالا مقامات شهر میلان به دیوان عدالت اروپایی شکایت کرده و خواستار توقف پروژه ساخت مقر آژانس داروئی اروپا در آمستردام شده اند. 

میلانی‌ها که نهایت این رقابت را به آمستردام واگذار کردند ساختمانی آماده برای این آژانس داروئی داشتند در حالی که مقامات شهر آمستردام تنها پس از پیروزی تصمیم به ساخت آژانس داروئی آروپا گرفتند. هرچند فاک ون دایک، معمار ساختمان جدید در آمستردام می گوید این ساختمان تا پیش از ماه مارس سال ۲۰۱۹، نزدیک به یکسال دیگر آماده می شود اما میلانی‌ها ادعای آنها را رد می کنند و می گویند امکان ساخت ساختمانی به این بزرگی در این بازه زمانی وجود ندارد.

همزمان مدیرکل این آژانس هم می گوید حتی در صورت آغاز ساخت این مقر در آمستردام امکان استفاده جامع و کامل از آن وجود نخواهد داشت. نوئل واتیون پیشنهاد داده است که بطور موقت پیش از پایان کامل ساخت مقر جدید کارکنان این آژانس به یک شهر دیگر اروپایی منتقل شوند.

جیوانی دولا ویا، یکی از نمایندگان ایتالیایی پارلمان اروپا هم با اعتراض به مقامات شهر آمستردام می گوید آنها در حالی در این رقابت شرکت کردند که اصلا آمادگی میزبانی از آژانس داروئی را نداشتند و این موضوع غیرقابل پذیرش است و باید مناقصه‌ای از نو بین میلان و دیگر شهرهای آماده میزبانی این آژانس برگزار شود.

آژانس داروئی اروپا همانند FDA سازمان دارو و غذای ایالات متحده برای قاره سبز اهمیت دارد. تمام کارخانه‌های داروئی تولید و توزیع کننده در قاره اروپا موظف هستند برای توزیع و تولید دارو، مجوزهای این آژانس داروئی را دریافت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروه‌های گردشگران باید به فروشگاه‌های سکس آمستردام «پشت کنند»

فروش ۵.۶ میلیارد دلاری شرکت داروسازی «استادا»

هر خانواده ایرانی سالانه ۲۰۰ دلار هزینه دارو پرداخت می‌کند