«ترامپ، نامزدی خاص که پس از ورود به کاخ سفید هیچ تغییری نکرد»

«ترامپ، نامزدی خاص که پس از ورود به کاخ سفید هیچ تغییری نکرد»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دوشنبه دقیقا یکسال می شود که دونالد ترامپ به کاخ سفید راه یافته است. کیتی تور، خبرنگار ان بی‌سی، پیش از انتخاب ترامپ در مقام رییس جمهوری زندگی فردی خاص که نهایتا در کارهایش موفق شد را دنبال کرد و کتابی درباره او نوشت. او بارها در زمان انتخابات با ترامپ گفتگو کرد. او تجربیات یکساله و نیم خود با دونالد ترامپ را بروی کاغذ آورده است. برای اولین سوال از او می پرسیم آیا او اختلاف زیادی بین ترامپ نامزد انتخاباتی و ترامپ رئیس جمهور مشاهده می کند؟

کیتی تور، خبرنگار ان بی سی: نه هیچ تفاوتی نمی بینم. یک مرد ۷۱ ساله که ایده‌های خود را به شدت دنبال می کند. او همان دونالد ترامپی است که در دوران نامزدی ریاست جمهوری توییت می کرد، جوابهای جنجال برانگیز در مصاحبه‌هایش می داد و در مقام رییس جمهور امروز هیچ کدام از آنها تغییر نکرده است. در واقع دونالد ترامپ پس از ورود به کاخ سفید همان روند دوران نامزدی را ادامه می دهد.

شما در کتابتان نوشته اید دردروان انتخابات یکبار دونالد ترامپ صورت شما را بوسیده است و این موضوع شما را کاملا معذب و ناراحت کرده است. در دوران انتخابات اتهامات زیادی درباره آزارجنسی از سوی دونالد ترامپ علیه زنان مطرح شد. آیا فکر می کنید این موضوع با توجه به جلب حساسیتهای عمومی هفته‌های اخیر درباره آزار و اذیت جنسی می تواند تعداد حامیان دونالد ترامپ را کاهش دهد؟

کیتی تور، خبرنگار ان بی سی: تفاوت زیادی نخواهد کرد چرا که آنهایی که طرفدار دونالد ترامپ پیش از ریاست جمهوری او بوده اند حساسیتهای زیادی در قبال مساله آزار جنسی نداشته و نخواهند داشت. افراد نامی که در ماههای اخیر از سوی تهیه کنندگان و آژانس‌های خبری افشا شده اند کاملا تحت حساسیتهای عمومی از کارهای مختلف کنارگذاشته شده اند. اما با وجود اینکه بارها شنیده ایم که دونالد ترامپ در آزار و اذیت جنسی نقش داشته است اما هنوز هیچ اقدامی حتی قبل از انتخابات علیه او انجام گرفته نشده است. زنانی که از ترامپ شکایت کرده اند هیج کدام موفق نشدند حتی پیش از انتخابات پای رییس جمهوری فعلی را به دادگاه باز کنند.

با وجود تمام اتهاماتی که علیه دولت ترامپ و شخص رئیس جمهوری مطرح است معتقدید چگونه رئیس جمهوری آمریکا دوره‌اش را سپری خواهد کرد؟

کیتی تور، خبرنگار ان بی سی: سوال بسیار خوبی است. من کتاب را با هدف پاسخ دادن به این سوال نوشته ام. چطور با وجود افشاگریها و رسواییها علیه خانواده و اعضای کابینه ترامپ هنوز هیچ اقدام جدی مانند دادگاهی کردن و به زندان انداختن برخی از افراد صورت نگرفته است. بسیار کمتر از این رسوایی‌ها می توانست بسیاری از سیاستمداران را از کار برکنار کند. اما درباره دونالد ترامپ این موضوع صدق نمی کند. هرباری که روزنامه نگاران و کارشناسان پس از یک افشاگری انتظار کاهش شدید محبوبیت دونالد ترامپ را داشتند با پدیده کاملا عکس افزایش محبوبیت او مواجه شدند
افراد بسیاری در میان حامیان او هستند که معتقددند دونالد ترامپ تنها راه حل برای آمریکای امروز است. برخی دیگر هم تنها برای تغییرات کلی و ساختاری همچنان از او حمایت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود