Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استقلال کاتالونیا؛ چانه زنی های طرفین دعوا در بروکسل

استقلال کاتالونیا؛ چانه زنی های طرفین دعوا در بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در آستانه نشست مهم رهبران اروپایی در بروکسل، چانه زنیها برای حل بحران کاتالونیا نیز آغاز شده است. وزیر خارجه منطقه کاتالونیا چهارشنبه در بروکسل اعلام کرد بی تفاوتی اروپا به بحران کاتالونیا می تواند بسیارخطرناک باشد. رائول رومووا گفت که اروپا باید به ارزشهایش وفادار بماند و تاکید کرد که همچنان در اسپانیا زندانیان سیاسی زیادی وجود دارند.

یوردی سانچز و یوردی کوخارت دو تن از رهبران جدایی خواهان کاتالونیا در زندان هستند و دولت اسپانیا می گوید دلیل حبس آنها عدم احترام به قانون و تحقیقات درباره فساد و رشوه است. به گفته استقلال طلبان، دولت اسپانیا در اینباره دروغ می گوید.

همزمان چهارشنبه پدرو سانچز رهبر سوسیالیستهای اسپانیا که مخالف استقلال کاتالونیا است و برگزاری همه پرسی استقلال را نامشروع خوانده است به بروکسل آمده است. در همین رابطه وی با ژان کلود یونکر رییس کمیسیون اروپا و تایانی، رییس پارلمان اروپا دیدارکرد.

پدرو سانچز به محض ورود در بروکسل گفت: «درباره سیاستمداران زندانی تنها می توان گفت که دلیل اصلی آن عدم احترام آنها به قانون است.»

پدرو سانچز در جریان حضورش در بروکسل اعلام کرد که رهبر منطقه کاتالونیا دو انتخاب بیشتر ندارد. یا اعلام می کند که استقلال کاتالونیا را نمی پذیرد و یا اینکه از قدرت کناره گیری می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟