Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مخالفت پارلمان اروپا با ادامه مذاکرات برکسیت

مخالفت پارلمان اروپا با ادامه مذاکرات برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پارلمان اروپا اجازه ادامه مذاکرات برکسیت، فاز دوم را برای کمیسیون اروپایی لغو کرد. پارلمان اروپا با رای اکثریت تایید کرد که تاکنون در دور اول مذاکرات پیشرفت محسوسی حاصل نشده است و ادامه مذاکرات با این روند بیهوده است. به گفته نمایندگان پارلمان طرفین مذاکرات نمی توانند اینگونه توافقی را مشترکا تنظیم کنند.

میشل بارنیه، کمیسر و مسئول مذاکرات برکسیت در صحن پارلمان اعلام کرد که اختلافات عمیقی بین اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا وجود دارد. وی گفت ۲۷ کشور عضو پارلمان وظیفه ندارند تا بودجه اتحادیه اروپا را بپردازند. به گفته آقای بارنیه لندن باید در نوع نگاهش به این مذاکرات تجدیدنظر کند.

فیلیپ لامبر، نماینده پارلمان از بلژیک به خبرنگار ما گفت بریتانیایی‌ها تا همین هفته گذشته نخواستند بپذیرند که تنها یک فاکتور جدایی‌شان از اروپا را نمی پردازند آنها وظیفه دارند امتیازات مالی که طی ۴۵ سال حضور در اروپا کسب کردند را بازپرداخت کنند.

مشکل دوم دولت بریتانیا برای حل این معضل نداشتن یک جهتگیری واحد و مشترک از سوی دولتمردان محافظه کار این کشور است. تندروها موافق برکسیتی سخت هستند و دیگران می گویند باید به برخی از خواسته‌های اروپا احترام گذاشته شود. خبرنگار ما در استراسبورگ مقر پارلمان هم می گوید عدم حفظ مواضعی واحد برای مذاکرات برکسیت از سوی دولت بریتانیا بسیاری از نمایندگان اروپایی را دچار نگرانی کرده است و آنها نمی دانند چگونه می توانند با این مواضع دولت بریتانیا به مذاکرات برکسیت ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار ترزا می با یونکر در آغاز هفته سرنوشت‌ساز برای گفتگوهای برکسیت

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟