مخالفت برخی از نمایندگان پارلمان اروپا با نگاه کمیسیون درباره همه پرسی استقلال کاتالونیا

مخالفت برخی از نمایندگان پارلمان اروپا با نگاه کمیسیون درباره همه پرسی استقلال کاتالونیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اتحادیه اروپا دوشنبه اعلام کرد هرچند مخالف خشونتهای روز یکشنبه در بارسلونا و منطقه کاتالونیاست اما نهایتا حامی و مدافع جدی دولت اسپانیا و ماریانو راخوی، نخست وزیر این کشور است. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا تحقیقا مانند سخنگوی کمیسیون سخنرانی کرد و اعلام کرد که چالش استقلال کاتالونیا یک مساله داخلی است و ارتباطی با کمیسیون و اتحادیه اروپایی ندارد.

اما برخی از نمایندگان پارلمان اروپا در استراسبورگ هم جهت با ایده های کمیسیون اروپایی نیستند. المار بروک نماینده آلمانی پارلمان اروپا به خبرنگار ما در استراسبورگ می گوید: «قانون همواره جهت اکثریت مردمی است که خواستار برگزاری یک همه پرسی شده اند. این موضوع که دادگاه قانون اساسی این همه پرسی را نامشروع خوانده است کاملا غیرقانونی است.»

سوفی انتولد نماینده هلند در پارلمان اروپا می گوید: « همه کسانی که همه پرسی را دنبال کردند دیدند که خشونت پلیس کاملا خارج از عرف و تندروانه بود. باید در اینباره تحقیقاتی صورت گیرد. چرا که باید راه حل منطقی برای این معضل بیابیم.»

گروههای سیاسی حاضر در پارلمان هفته گذشته خواستار بحث درباره همه پرسی کاتالونیا شدند اما محافظه کاران و میانه روهای پارلمان نگذاشتند تا این اتفاق عملی شود. سبزها و گروههای چپ دوباره در اینباره خواست خود را مطرح کردند و بازهم جواب آنها پاسخ منفی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»

«انقلاب صنعتی» در اروپا؛ کامیون‌ها و اتوبوس‌های دیزلی از جاده‌ها محو می‌شوند