برکسیت؛ اتحادیه اروپا خط قرمزهایش را تعیین کرد

برکسیت؛ اتحادیه اروپا خط قرمزهایش را تعیین کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حفظ منافع شهروندان، جلوگیری از هرج و مرج و بی قانونی در بازار و جلوگیری از ایجاد مرز بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند، محورهای اصلی برنامه آقای توسک هستند.

آگهی

دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا روز جمعه در مالت، پیش نویس برنامه نهاد تحت امرش را برای مذاکرات برکسیت ارائه کرد. در این پیش نویس اولویت ها و خط قرمزهای اتحادیه اروپا مشخص شده است.

آقای توسک گفت: «تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا موجب بروز یک وضعیت نامشخص شده است. این وضعیت پیامدهای منفی روی منافع شهروندان، تجار و اعضای اتحادیه اروپا دارد. وظیفه ما کاهش این پیامدها است. برکسیت خودش به اندازه کافی ناگوار است. پس از بیش از ۴۰ سال با هم بودن، می خواهیم جدایی راحت و بدون دردسری داشته باشیم.»

جوزف موسکات، نخست وزیر مالت و رئیس دوره ای اتحادیه اروپا هم در این زمینه گفت: «مذاکرات سختی خواهد بود، اما جنگی در کار نیست.»

حفظ منافع شهروندان، جلوگیری از هرج و مرج و بی قانونی در بازار، تعهد بریتانیا به قوانین مالی اتحادیه اروپا، جلوگیری از ایجاد مرز بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند و حفظ صلح در این منطقه و تداوم همکاری های نزدیک بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از اجرای برکسیت، محورهای اصلی برنامه آقای توسک هستند.

سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست ۲۹ آوریل خود درباره برنامه آقای توسک گفتگو خواهند کرد. میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا پس از این نشست و تعیین خط قرمزها، مذاکراتش را با دیوید دیویس، مسئول خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آغاز می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اخبار از بروکسل؛ نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو

یونکر: اگر ترامپ ادامه دهد، خواهان استقلال اوهایو و تگزاس می شوم

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند