Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیسیون اروپا از اتریش خواست برنامه تقسیم پناهجویان را اجرا کند

کمیسیون اروپا از اتریش خواست برنامه تقسیم پناهجویان را اجرا کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۲ سال پیش توافق کردند که ۱۶۰هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به کشورهای دیگر فرستاده شوند.

آگهی

یونان و ایتالیا بارها اعلام کردند که به تنهای توان پذیرش پناهجویان را ندارند و از دیگر کشورهای اروپایی خواستند که با اجرای برنامه تقسیم پناهجویان به آنها کمک کنند. اما برخی کشورها همچون اتریش می خواهند معافیتشان از اجرای این برنامه تمدید شود.

کریستیان کرن، صدراعظم اتریش در این زمینه گفت: «اگر به اوضاع بنگریم مشخص است که در این زمینه، اتریش بیش از خیلی از کشورها کمک کرده است. بر این اساس، باید ببینم آیا امکان دارد که معافیتمان موقتا تمدید شود و یا از انجام این کار مستثنی شویم.»

از سوی دیگر، کمیسیون اروپا مخالف تمدید معافیت اتریش از اجرای برنامه تقسیم پناهجویان است.

ناتاشا برتورد، سخنگوی کمیسیون اروپا در این باره گفت: «اتریش موقتا از اجرای برنامه پذیرش پناهجویان معاف شده بود، اما هم اکنون این مدت معافیت به پایان رسیده است. در نتیجه، اتریش باید بر اساس تصمیم شورا کاملا به تعهداتش در زمینه برنامه تقسیم پناهجویان عمل کند. هیچ کشوری نمی تواند یک جانبه تصمیم لازم الاجرای شورا را نادیده بگیرد. شوربختانه، می توان کارهای خلاف قانون انجام داد، اما انجام چنین کارهای پیامدهای خواهد داشت.»

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۲ سال پیش توافق کردند که ۱۶۰ هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به کشورهای دیگر فرستاده شوند. اما عدم همراهی برخی از کشورها مانند مجارستان، باعث شده که تاکنون این برنامه تنها شامل حدود ۱۵ هزار نفر شود.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا در سفرش به بوداپست از دولت مجارستان خواست که به تعهداتش پایبند بماند و برنامه تقسیم پناهجویان را اجرا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است