منطقه والونی بلژیک: اگر به خواسته هایمان عمل نکنند، سِتا را تصویب نمی کنیم

منطقه والونی بلژیک: اگر به خواسته هایمان عمل نکنند، سِتا را تصویب نمی کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توافقنامه تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا، موسوم به سِتا (CETA) روز چهارشنبه در پارلمان اروپا به رای گذاشته خواهد شد.

آگهی

توافقنامه تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا، موسوم به سِتا (CETA) روز چهارشنبه در پارلمان اروپا به رای گذاشته خواهد شد. با این وجود منطقه والونی می گوید که اگر به خواسته هایمان عمل نکنند، توافقنامه را تصویب نمی کند.

آندره آنتوان، رئیس منطقه والونی در این باره گفت: «فکر نکنید پارلمان والونی در پی کسب شهرت است. در حقیقت ما خواسته های مشخصی داریم که اگر دوستان کانادایی و همچنین شورا و کمیسیون اروپا به آن احترام نگذارند، ما توافقنامه را تصویب نخواهیم کرد. این توافقنامه تنها پس از تصویب در پارلمان های ملی اجرایی خواهد شد. پارلمان والونی هم دارای موقعیت و جایگاه پارلمان ملی است.»

برخلاف سیاستمدارن، برخی از کارآفرینان منطقه والونی از این توافقنامه استقبال می کنند.

فیلیپ بولِ، مدیر شرکت “اسکای لین اپتیک” در این زمینه گفت: «مشتریان ما در اقصی نقاط جهان هستند و می خواهند که ما در قاره های مختلف به آنها خدمات بدهیم. ما روی قطعات کوچک کار می کنیم و باید خیلی سریع محصولات را تحویل مشتری دهیم. این توافقنامه به ما امکان می دهد که بدون پرداخت تعرفه گمرکی و انجام کارهای اداری، محصولات را از کارخانه های به انبارهایی که داریم بفرستیم.»

تولیدکنندگان اروپایی امیدوارند ورود به بازار کانادا، مقدمه ای برای دسترسی آنها به بازار آمریکا شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود