Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپایی ها با شنیدن «ماستریخت» چه چیزی را به یاد می آورند؟

اروپایی ها با شنیدن «ماستریخت» چه چیزی را به یاد می آورند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیست و پنجمین سالگرد امضای پیمان ماستریخت ، گرگوا لوری، گزارشگر یورونیوز در بروکسل از شهروندان پرسیده که با شنیدن نام ماستریخت چه چیزی به ذهنشان می آید؟ یک شهروند گفت: «هیچ…

آگهی

در بیست و پنجمین سالگرد امضای پیمان ماستریخت ، گرگوا لوری، گزارشگر یورونیوز در بروکسل از شهروندان پرسیده که با شنیدن نام ماستریخت چه چیزی به ذهنشان می آید؟

یک شهروند گفت: «هیچ چیز». شهروند دیگری اظهار داشت: «شهری نزدیک اینجا که یکشنبه ها می شود از آن دیدن کرد.» فرد دیگری افزود: «ماستریخت؟ ماستریخت کجاست؟» شهروند دیگری گفت: «پیمان ماستریخت به ذهنم می آید، ولی نمی دانم دقیقا چیست.»

رهبران ۱۲ کشور اروپایی بیست و پنج سال پیش با امضای این پیمان در شهر ماستریخت هلند مقدمات شکل گیری اتحادیه اروپا را فراهم کردند.

گرگوا لوری، گزارشگر یورونیوز درباره این پیمان گفت: «حتی در پایتخت اروپا هم تنها در جمع های کوچک مراسم سالگرد پیمان ماستریخت برگزار می شود. شهروندان و گردشگران از تاثیر این پیمان در شکل گیری اتحادیه اروپا اطلاع ندارند. با این وجود همه از پیامدهای مثبت این پیمان راضی هستند، پیامدهای مثل ایجاد واحد پولی مشترک و تردد آزادانه افراد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟