Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عدم توافق اعضای اتحادیه اروپا درباره اصلاح قرارداد دوبلین

عدم توافق اعضای اتحادیه اروپا درباره اصلاح قرارداد دوبلین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای اتحادیه اروپا در نشست روز پنجشنبه خود درباره اصلاح قرارداد دوبلین به توافق نرسیدند.

آگهی

اعضای اتحادیه اروپا در نشست روز پنجشنبه خود درباره اصلاح قرارداد دوبلین به توافق نرسیدند. پناهجو باید در هنگام ورود به نخستین کشور عضو این قرارداد درخواست پناهندگی خود را ارائه کند و آن کشور هم می بایست درخواست پناهجو را مورد بررسی قرار دهد.

کارمئلیو آبلا، وزیر کشور مالت که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد در پایان نشست گفت: «در مقام ریاست، تلاش خود را انجام می دهیم. برای آشنایی با مواضع همه و برای اینکه به تفاهم برسیم، حتی نشستهای دوجانبه ای با اعضای اتحادیه داشتیم. نشستهای ما برای رسیدن به یک توافق مناسب برای همه بوده، برای اینکه راه حلی پیدا و قرارداد دوبلین را اصلاح کنیم.»

این قرارداد فعلا کارایی لازم را ندارد. در سال گذشته میلادی از ۱۸۰ هزار پناهجویی که وارد ایتالیا شدند، تنها نصف آنها، یعنی ۹۰ هزار نفر درخواست پناهندگی دادند. از سوی دیگر ایتالیا و یونان معتقدند که تقسیم پناهجویان در اتحادیه اروپا باید عادلانه باشد و هر کس سهم خود را بپذیرد.

کمیسیون اروپا هم برای کم کردم فشار از روی این دو کشور، در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی، طرح تقسیم پناهجویان را ارائه کرد. بر اساس این طرح باید ۱۶۰ هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به کشورهای دیگر فرستاده شوند، اما تاکنون این طرح شامل تنها ۱۱ هزار نفر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟