نگاهی به مشکلات رئیس جدید پارلمان اروپا

نگاهی به مشکلات رئیس جدید پارلمان اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم تحلیف، آنتونیو تایاتی، رئیس جدید پارلمان اروپا روز چهارشنبه برگزار شد و مارتین شولتز رسما قدرت را به آقای تایانی واگذار کرد.

آگهی

مراسم تحلیف، آنتونیو تایاتی، رئیس جدید پارلمان اروپا روز چهارشنبه برگزار شد و مارتین شولتز رسما قدرت را به آقای تایانی واگذار کرد.

آقای تایانی، سیاستمدار محافظه کار ایتالیایی و عضو حزب مردم اروپا گفت: «می خواهم پل ارتباطی میان افراد مختلف باشم. تلاش می کنم تا قوانین جدیدی که در پارلمان تصویب می شود مطابق تعهداتمان و توافقاتی باشد که میان نهادهای مختلف وجود دارد.»

آقای تایانی در آخرین ساعات پیش از شروع انتخابات با لیبرالها به توافق رسید. اکنون نمایندگان لیبرال منتظر اجرای وعده ها هستند.

الکساندر لمسدورف، نماینده عضو ائتلاف احزاب لیبرال اظهار داشت: «در زمینه اصلاحاتی که باید در اتحادیه اروپا انجام شود، گسترش مفیدتر حوزه پولی یورو، نوع حکمرانی و نقش موثرتر پارلمان در مذاکرات برکسیت با حزب مردم اروپا به توافق رسیدیم.»

احزابی که نقش مهمی در پیروزی آقای تایانی داشتند منافع متضادی دارند. از یک طرف، لیبرالها نمی خواهند در مذاکرات برکسیت به بریتانیا امتیاز دهند و از طرفی دیگر نمایندگان بریتانیایی عضو گروه«محافظه کاران و اصلاح طلبان» خواستار اتخاذ موضعی نرم در قبال لندن هستند.

سید کمال، نماینده بریتانیایی پارلمان و رئیس گروه «محافظه کاران و اصلاح طلبان» گفت: «در بیانیه منتشر شده او (آقای تایانی) آمده که برنامه سیاسی از پیش تعیین شده ای ندارد. بابت انتشار این بیانیه از او تشکر می کنم. او همچنین شخصا از توافق میان لیبرالها و حزب مردم اروپا فاصله می گیرد.»

احزاب سبز هم آقای تایانی را رئیسی می دانند که زیاد قابل اعتماد نیست. سوین گیگولد، نماینده آلمانی اظهار داشت: «سخت است به شهروندان توضیح بدهیم که سخنگوی سابق برلوسکونی، رئیس بعدی پارلمان اروپا شده است. رئیسی خواهد بود که با توجه به پیشینه اش نمی توان به او زیاد اعتماد کرد. این موضوع در زمان رای گیری و رای های ممتنع ای هم که داده شد قابل رویت بود.»

آقای تایانی، سیاستمدار نزدیک به سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا، با ساز و کار نهادهای اروپایی بخوبی آشناست. او در زمان ریاست ژوزه مانوئل باروسو بر کمیسیون اروپا به مدت شش سال کمیسر اتحادیه اروپا بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟