انتخابات ریاست پارلمان اروپا؛ نقش تعیین کننده احزاب راست افراطی

انتخابات ریاست پارلمان اروپا؛ نقش تعیین کننده احزاب راست افراطی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات ریاست پارلمان اروپا روز سه شنبه با حضور ۷ نامزد برگزار خواهد شد.

آگهی

انتخابات ریاست پارلمان اروپا روز سه شنبه با حضور ۷ نامزد برگزار خواهد شد. در این انتخابات ۷۵۱ نماینده جایگزین مارتین شولتز، رئیس فعلی را انتخاب خواهند کرد.

آنتونیو تایانی نامزد حزب مردم اروپا و جانی پیتلا، رهبر ائتلاف احزاب سوسیالیست بیشترین بخت را دارند. البته احزاب کوچک هم در پی تغییر موازنه قدرت و اثر گذاری بر روی نتیجه هستند.

دورو فرانتسکو، مدیر مرکز «نظارت بر رای گیری در اروپا» در این زمینه گفت: «لیبرال ها نقش کلیدی خواهند داشت. احزاب کوچک هم می توانند بازی و توازن قدرت را تغییر دهند. منظورم مخالفان اروپای واحد در احزاب چپ و راست است. وقتی رقابت خیلی فشرده است رای این افراد می تواند سرنوشت ساز باشد. وقتی توافقی میان دو گروه اصلی وجود ندارد و رقابت شانه به شانه است، نامزدها برای کسب رای اکثریت به سمت گروه های دیگر می روند، امری که پیچیده و مشکل است.»

احزاب راست افراطی با اتکا به ۱۵۶ رای که دارند می توانند سرنوشت این دوره از انتخابات را رقم بزنند، انتخاباتی که به نظر می رسد فشرده و غیرقابل پیش بینی است. در همین راستا، گی ورهوفشتات، نامزد ائتلاف احزاب لیبرال تلاش کرد که رای ۱۷ نماینده جنبش ۵ ستاره را بدست آورد، اما در نهایت ناکام ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»