نگاهی به ۳ نامزد اصلی انتخابات ریاست پارلمان اروپا

نگاهی به ۳ نامزد اصلی انتخابات ریاست پارلمان اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونیو تایانی نامزد حزب مردم اروپا، در انتخابات ریاست پارلمان اروپاست.

آگهی

آنتونیو تایانی نامزد حزب مردم اروپا، در انتخابات ریاست پارلمان اروپاست. حزب مردم اروپا بزرگترین حزب در پارلمان است.

او درباره حمایت هم حزبی هایش گفت: «اسم من آنتونیو تایانی است و هرگز هم تغییر حزب ندادم. به عنوان نماینده پارلمان انتخاب و در انتخابات هیات رئیسه پارلمان هم با بیشترین رای به عنوان نایب رییس اول برگزیده شدم. برخلاف بقیه نامزدها، همیشه عضو یک حزب بودم. بنابرین با حزبم هیچ مشکلی ندارم.»

جانی پیتلا ایتالیایی جدیترین رقیب هموطنش آقای تایانی است. ائتلاف احزاب سوسیالیست، آقای پیتلا را وارد عرصه رقابت کرده است.

او اظهار داشت: «جهان در حال تغییر است. با برکسیت و پیروزی دونالد ترامپ روبرو هستیم. باید این مسائل را درک کنیم. شهروندان خواهان تقسیم بیشتر قدرت هستند. می خواهیم در پارلمان اروپا یک ائتلاف جایگزین درست کنیم، ائتلافی متشکل از محافظه کاران و احزاب مترقی، ائتلافی که شفاف باشد. ما یکی از احزاب کلیدی گروه های مترقی هستیم.»

گی ورهوفشتات، نخست وزیر سابق بلژیک نامزد ائتلاف احزاب لیبرال است. او برای افزایش بخت پیروزی خود قصد داشت به اعضای جنبش پوپولیستی پنج ستاره ائتلاف کند، امری که در نهایت با مخالفت هم حزبی هایش روبرو شد.

او درباره علت نزدیکی اش به جنبش پنج ستاره گفت: «شاید پس از ۴۰ سال سابق سیاسی کمی ساده بودم و فکر می کردم این اتفاق می تواند بیفتد. این نخستین اشتباه زندگی سیاسی من نبود. اما یک تلاش جدی بود. آن هم وقتی می بینم که افراد زیادی به ائتلاف گروه های طرفدار اروپای واحد می پیوندند. در زمانی که ما مناظره های زیادی انجام می دهیم. شاید هم ایده بدی نبود. اجرای این ایده می توانست موجب تضعیف مخالفان اروپای واحد، پوپولیست ها و ملی گراها شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»