جانی پیتلا نامزد انتخابات ریاست پارلمان اروپا شد

جانی پیتلا نامزد انتخابات ریاست پارلمان اروپا شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جانی پیتلا، رئیس ائتلاف احزاب سوسیالیست در پارلمان اروپا رسما نامزد انتخابات ریاست پارلمان اروپا شد.

آگهی

جانی پیتلا، رئیس ائتلاف احزاب سوسیالیست در پارلمان اروپا رسما نامزد انتخابات ریاست پارلمان اروپا شد. آقای پیتلا معتقد است که ریاست باید به یکی از نمایندگان حزب سوسیالیست برسد.

او گفت: «نمی شود که روسای سه نهاد مهم اتحادیه اروپا از حزب مردم اروپا باشند. یکی از این سه مقام باید به اعضای حزب سوسیالیست برسد. بر این مبنا با احزابی که دیدگاه مشترکی دارند، همکاری می کنیم.»

مانفرد وبر، رئیس حزب راستگرای مردم اروپا درباره نامزدی آقای پیتلا اظهارات نظر نکرد. معمولا دو حزب بزرگ پارلمان اروپا، یعنی ائتلاف احزاب سوسیالیست و حزب مردم اروپا، ریاست نهادهای اتحادیه اروپا را بین خود تقسیم می کنند، اما به نظر می رسد این بار حزب مردم اروپا می خواهد این قانون نانوشته را نادیده بگیرد.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز در بروکسل اظهار داشت: «بر اساس اطلاعات ما در نشست اعضای احزاب سوسیالیست سخنرانی ها تندی ایراد شده است. به نظر می رسد که نمایندگان این گروه متحد هستند. اگر آنها ریاست پارلمان را در اختیار نگیرند، یک جنگ سیاسی تمام عیار را با حزب راست گرای مردم اروپا آغاز خواهند کرد، جنگی که محدود به پارلمان نخواهد شد و به دیگر نهادهای اروپایی هم کشیده می شود.»

انتخابات ریاست پارلمان اروپا در ماه ژانویه برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»