دبیرکل ناتو: بودجه نظامی کشورهای اروپایی در حال افزایش است

دبیرکل ناتو: بودجه نظامی کشورهای اروپایی در حال افزایش است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب مردم آمریکا در کارزار انتخاباتی اش از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، بشدت انتقاد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب مردم آمریکا در کارزار انتخاباتی اش از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، بشدت انتقاد کرد. آقای ترامپ معتقد است که اروپا باید بودجه نظامی خود را افزایش دهد.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در هنگام ورود به محل نشست وزرای دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: «ناتو هم برای اروپا و هم برای آمریکا، یک سازمان مهم است. آقای ترامپ از لزوم افزایش بودجه نظامی گفت، اروپا هم در حال انجام این کار است. کاملا با او موافقم. رهبران آمریکایی سالهاست که خواهان افزایش بودجه نظامی اروپایی ها و سرمایه گذاری بیشتر در این بخش بودند، هم اکنون ما در اروپا در حال انجام این کار هستیم.»

آقای ترامپ تهدید کرده که اگر اروپایی بودجه نظامی خود را افزایش ندهند امکان دارد که کشورش در برابر حمله احتمالی روسیه به کشورهای حوزه بالتیک واکنشی نشان ندهد.

کشورهای عضو ناتو باید حداقل ۲ درصد درآمد ناخالص داخلی خود را صرف هزینه های نظامی کنند. در حال حاضر تنها ۵ عضو از ۲۸ عضو ناتو این قانون را رعایت می کنند.

آقای ترامپ همچنین می خواهد ناتو بیشتر در زمینه مبارزه با تروریسم فعال باشد و کمتر به روسیه اهمیت بدهد. این درحالی است که ناتو ۴ ماه پیش تصمیم گرفت که برای مقابله با مسکو ۴ گردان به شرق اروپا و نزدیکی مرزهای روسیه بفرستد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود