ادامه مخالفت منطقه والونی بلژیک با «سِتا»

ادامه مخالفت منطقه والونی بلژیک با «سِتا»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پل منیت، رئیس منطقه والونی بلژیک پس از دیدار با شارل میشل، نخست وزیر کشورش اعلام کرد که همچنان مخالف تصویب توافقنامه تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا، موسوم به سِتا (CETA)…

آگهی

پل منیت، رئیس منطقه والونی بلژیک پس از دیدار با شارل میشل، نخست وزیر کشورش اعلام کرد که همچنان مخالف تصویب توافقنامه تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا، موسوم به سِتا (CETA) است.

او گفت: «ما مخالف این هستیم که شرکتهای چند ملیتی بتوانند از دولت ها در دادگاه های خصوصی شکایت کنند. این امر موجب تضعیف نهادهای مردمی و ساختار اجتماعی و محیط زیستی ما می شود. خیلی ها در اروپا خواسته مشابهی دارند.»

شارل میشل، نخست وزیر بلژیک هم اعلام کرد که با توجه به موضع تغییرناپذیر منطقه والونی کشورش قادر به امضای این توافقنامه نیست.

مارگارتیس اسکیناس، سخنگوی کمیسیون اروپا هم از طرفهای مختلف خواست که صبور باشند. او گفت: «باید صبور باشیم. کمیسیون تمام راه های موجود را برای رسیدن به توافق و به سرانجام رساندن این پرونده، امتحان خواهد کرد.»

یکی از شهروندان شهر نمور، مرکز منطقه والونی، ضمن دفاع از موضع سیاستمداران این منطقه اظهار داشت: «من به این موضوع افتخار می کنم. والونی موضع متفاوتی گرفته، موضعی که با سیاستهای رایج و بخصوص سیاستهای کمیسیون اروپا فرق می کند. والونی می گوید قدرت باید عادلانه تقسیم شود.»

۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین دولت فدرال بلژیک موافق این توافقنامه هستند، ولی مخالفت منطقه والونی بلژیک مانع تصویب آن شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد