Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

منطقه والونی بلژیک مانع تصویب توافقنامه تجارت آزاد میان اروپا و کانادا

منطقه والونی بلژیک مانع تصویب توافقنامه تجارت آزاد میان اروپا و کانادا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پل مانیت، رئیس منطقه والونی بلژیک قهرمان این روزهای مخالفان توافقنامه تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا (CETA) است.

آگهی

پل مانیت، رئیس منطقه والونی بلژیک قهرمان این روزهای مخالفان توافقنامه تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا (CETA) است. رای منفی پارلمان منطقه والونی بلژیک مانع تصویب این توافقنامه در سطح اروپا شده است.

سیسیلیا مالمستروم، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: «در حال گفتگو با دولت و مناطق مختلف بلژیک هستیم تا راه حلی پیدا کنیم. به نگرانی های آنها گوش می دهیم. برخی دیگر از اعضا هم نگرانی های مشابه ای دارند. به هر جهت، تصمیم نهایی در اجلاس سران اتحادیه اروپا گرفته خواهد شد.»

اجلاس سران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه و جمعه در بروکسل برگزار می شود. موافقان این توافقنامه امیدوارند که رهبران اروپا گره ای این کلاف سردرگم را باز کنند، گره ای که به نظر می رسد ریشه اش در مسائل سیاسی داخلی بلژیک است.

کارل دو گوخت، کمیسر پیشین تجارت اتحادیه اروپا در این باره اظهار داشت: «مسائل سیاسی داخلی دلیل این اتفاق است. حزب چپ افراطی “پی تی بی” در منطقه والونی بلژیک خیلی فعال است، به همین دلیل آنها مخالف این توافقنامه هستند.»

قرار است این توافقنامه در اجلاس هفته آینده اتحادیه اروپا و کانادا به امضای دو طرف برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منطقه والونی بلژیک مانع تصویب توافقنامه تجارت آزاد میان اروپا و کانادا

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند