Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش مخالفت اروپایی ها با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا

افزایش مخالفت اروپایی ها با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۱۰ هزار نفر با برپایی تظاهراتی در مقابل نهادهای اروپایی در بروکسل، مخالفت خود را با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا ابراز کردند.

آگهی

بیش از ۱۰ هزار نفر با برپایی تظاهراتی در مقابل نهادهای اروپایی در بروکسل، مخالفت خود را با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا ابراز کردند. در چند هفته گذشته انتقادها از توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا افزایش یافته، حتی فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه هم خواستار توقف این مذاکرات شده است.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: «اگر این توافقنامه امضا شود قیمت دارو افزایش پیدا خواهد کرد. شاید این توافقنامه برای اقتصاد مفید باشد، ولی به ضرر مردم است.»

خیلی از مردم اروپا بر این باورند که این دو توافقنامه موجب کاهش کیفیت زندگی شان می شود.

فردی دیگر اظهار داشت: «آیا حاضریم کیفیت زندگی خود را فدای چند درصد رشد اقتصادی کنیم؟ این پرسش اساسی است. آیا راه دیگری برای اشتغالزایی، بخصوص اشتغالزایی برای جوانان نیست.»

افی کوتساکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل گفت: «اکثر شهروندان مخالف توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا هستند. بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، در فرانسه ۷ نفر از ۱۰ نفر این دو توافقنامه را خطرناک می دانند. بر اساس داده های کمیسیون، در اتریش و آلمان به ترتیب ۲۰ و ۲۶ درصد از تعداد موافقان این دو توافقنامه کاسته شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟