Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هفته سیل ویرانگر در اروپا و سیل پناهجویان جان باخته در مدیترانه

هفته سیل ویرانگر در اروپا و سیل پناهجویان جان باخته در مدیترانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در هفته گذشته هم چنان که سیل در اروپا خسارات جانی و مالی بر جای گذاشت، سیل جدید پناهجویان نیز که راهی این قاره شده بودند، مرگ صدها تن از آنان در دریای مدیترانه را در پی…

آگهی

در هفته گذشته هم چنان که سیل در اروپا خسارات جانی و مالی بر جای گذاشت، سیل جدید پناهجویان نیز که راهی این قاره شده بودند، مرگ صدها تن از آنان در دریای مدیترانه را در پی داشت.

باران شدید و سیل در اروپا

این هفته در بسیاری از بخش های اروپا مردم شاهد آب و هوای مناسب بهاری نبودند. بارش شدید باران در چند کشور نیز به مرگ چند نفر انجامید. باران های سیل آسا بیشتر از همه در آلمان و فرانسه خسارت به بار آورد، اما کارشناسان هواشناسی وضعیت بهتری را برای روزهای آینده پیش بینی می کنند

موج تازه پناهجویان با صدها قربانی

در آن سوی مدیترانه اما وضع نامساعد زندگی و وضعیت مساعد جوی سبب شده است تا برخی از مردم خطر گذر از دریا و رسیدن به اروپا را به جان بخرند. با گرمتر شدن هوا در منطقه مدیترانه، پناهجویان بیشتری از طریق مدیترانه رهسپار اروپا می شوند. به گزارش سازمان ملل متحد، تنها در چند ماه نخست سال جاری میلادی بیش از ۲۰۰ هزار نفر تلاش کرده اند تا از دریای مدیترانه بگذرند و ۲۵۰۰ نفر از آنان، از جمله ۸۸۰ نفر در همین هفته گذشته، جان خود را در این راه از دست داده اند.

ریاست اسلواکی بر اتحادیه اروپا با نخست وزیری ضدمهاجر

اسلواکی از ماه ژوئیه ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را تحویل می گیرد. در حالی که تابستان دیگری با موج تازه پناهجویان در پیش است، سخنان تند نخست وزیر اسلواکی علیه مهاجرت سبب دلواپسی مقامات اتحادیه در بروکسل شده است. انتظار می رفت که روبرت فیکو در آستانه ریاست کشورش سخنان خود را تلطیف کند، اما این انتظار بیجا بود.

مبارزه با گرایش بنیادگرایانه در مولنبک

از زمان حملات تروریستی در فرانسه و بلژیک، نام محله مولنبک در بروکسل همواره با تروریسم پیوند خورده است. در عین حال برنامه های ابتکاری بسیاری نیز برای جلوگیری از گرایش جوانان به بنیادگرایی اسلامی در جریان است. جمعی هم از لندن به این گونه برنامه ها کمک کرده اند.

اتحادیه اروپا علیه اصلاح قانون اساسی لهستان

دولت لهستان و به ویژه نخست وزیر بئاتا شیدلو و رهبر حزب محافظه کار حاکم یاروسلاو کاچینسکی، در این هفته به معنی واقعی بد آوردند. آنها به دلیل طرح جنجالی اصلاح قانون اساسی خود یک تذکر «حاکمیت قانون» از کمیسیون اروپا دریافت کردند. این تذکر می تواند لهستان را از دادن رأی در اتحادیه اروپا محروم کند، اما بعید است چنین اتفاقی بیفتد.

اتحاد موقت دو رقیب سیاسی در بریتانیا

اما زوج سیاسی دیگری در بریتانیا، یک هفته خوب را پشت سر گذاشتند: دیوید کامرون و صادق خان. نخست وزیر محافظه کار و شهردار لندن از حزب کارگر دست کم برای یک روز هم که شده اختلافات را کنار گذاشتند تا بتوانند در کنار هم کارزار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا را پیش ببرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت اسپانیا پس از رای دادگاه علیه قرنطینه مادرید، وضعیت اضطراری اعلام کرد

طرح گشایش اقتصادی در دست‌انداز؛ نوسان صعودی دلار به بازار تهران بازگشت

بیشتر افراد آزمایش شده در برگامو ایتالیا پادتن کرونا دارند